FIRFIRI CETVELLE DOLAYARAK NASIL YAPARIZ?

Cetvelle Dolama Fırfır Yapımı

Pratik örgü bilgileri paylaşmaya devam ediyoruz hanımlar. Bu gün sizlerle cetvel kullanarak dolama işlemiyle nasıl fırfır yapacağımızı gösteren resimli anlatım eşliğinde bilgi paylaşımında bulunacağım.

Örgü modelleri arasında değişik bir teknik olarak bilinen bu güzel çalışmayı birçok bayan bilmekte. Ama yeni örgüye başlayanlar belki görünce şaşırabilir veya nasıl yapıldığını merak edebilirler.

Dolama fırfır örgü modeli nasıl yapılır? diyenler için paylaştığımız bu bilgiyi kullanarak sizde hemen bu tekniği kapabilir ve örgüleriniz de kullanabilirsiniz hanımlar. Cetvel yoksa okula giden bir öğrenciden temin edebilirsiniz. Yada çocuklarınızın cetvelini kısa süreliğine ödünç alabilirsiniz.

Cetvelle Dolama Fırfır Yapılışı

İlk olarak 12 zincir çekeceksiniz. Örgüye başlayınca 3’er zincir çekip, 4 kutu oluşturacaksınız. Yapılan şalda istenilen uzunluğa gelene kadar kutucuk yaparak örgüye devam etmelisiniz.

Şalın ilk fırfır kısmı için kenarda ki kutulardan başlamanız gerekiyor. Her kutu içine dolana dek, kutuları olabildiğince kenarlarından ilmek alıp uzatarak cetvele takacaksınız.

Cetvelle Dolama Fırfır Yapılışı

Daha sonra her kutunun iç kısmını sımsıkı dolacak biçimde doldurmalısınız. Sonrasında ise cetvelin üstü dolacak şekilde dikkatli bir biçimde cetveli çıkarmanız gerekiyor. Böyle yaparak kenarları bütünüyle tamamlayacaksınız.

Cetvelle Dolama Fırfır Yapılışı

Hemen sonrasında da fırfırın son adımına gelmiş olacaksınız. Burada önemli nokta ise kutuları doldurulma işlemi bitene kadar her dolanan uzattığınız zincirleri yanındaki uzantıyla 1’er 1’er birleştirmeniz gerekiyor.

Birleştirme işlemi yaparak fırfır oluştuğunu göreceksiniz. Bu güzel bilgileri Nako sitesinden elde ettik. Kendilerine de çok teşekkür ediyoruz. Harika bilgiler paylaşıyorlar. Kolay gelsin hanımlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu