FIRFIRLI ÇİÇEKLER İĞNEDEN TIĞA TASARIM OYA MODELİ YAPIMI

İğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş yazma kenarı oya modeli yapımı

Yazma kenarı için bugün sizlere iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan şık bir tasarım göstermek istiyorum. Çeyizlik yazma kenarları için yapılabilecek oldukça çık bir tasarım olan fırfırlı çiçekler tığ oyası modeli yapımını aşağıdaki videolu anlatımı takip ederek yapabilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara birbirinden şık oya modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere iğne oyasında yapılmış olan ve iğne oyası bilmeyenler için tığ oyasına çevrilmiş olan bir tasarım göstereceğim. Bu oya modelinde çiçekler yapılmış. Yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak seçeceğiniz oya ipleri ile bu çiçekleri yaparak güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

firfirli cicekler tig oyasi2

Tığ işi oya modeli yapımı için burada çiçeklerin yapımında pembe ve mavi ipler kullanılmış. Çiçeklerin orta kısmı için sarı ip, kenar kısımlarını çevirmek için beyaz ip ve yaprakların ve tığ batısının yapımı için ise yeşil oya ipi kullanılmış. Siz yazma içerisinde bulunan renklere uygun ipler seçebilirsiniz.

Oya modeli yapımı için önce yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise aradaki çimenler yapılmış. Çimenler yapılırken çiçeklerin yapılacağı yerdeki yapraklı yuvalar ile aralardaki küçük çiçeklerin yapılacağı yapraklar yapılmış. Burada yapılan fırfırlı çiçekler ayrı bir motif olarak yapılmıyor Hazırlanan yuvaların üzerine işleniyor. Bu şekilde oya modeli yapımı tamamlanıyor.

Fırfırlı çiçekler tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu