FİSKOS DANTEL ÖRTÜ YAPILIŞI

Her evde olan fiskos üzerine dantel örtü olmazsa olmazlardandır. Dantel işleriyle uğraşıyorsanız sizde bu güzel örneği beğeneceksiniz. Yapımını kendimce tarif etmeye çalışacağım. Ancak kısa bir anlatım olacağını şimdiden söylemeliyim.FİSKOS DANTEL ÖRTÜ YAPILIŞI

Kalpli fiskos dantel yapımını çok beğendim. Yapımı ise aynen şöyle ; ilk olarak orta kısmında 12 kafesle başlayacaksınız. Kafes içlerine ise ilk sırada 5 birit doldurup, birit sayısı ise her sırada 1 artırım olacak şekilde yapılacak. Dolgu ve kafesleri orta kısımda bitirip devam edin.

Kalp motifi yanları için biritler ile birlikte ortasını sık iğne ile örmeniz gerekiyor. 20 sık iğne yapın. Her sırada sık iğne 2 azaltma ile devam edilecek. Yine her sıra için 8’er kalp deseni öreceksiniz.

kalp-motifli-fiskos-dantel-yapilisi
kalp-motifli-fiskos-dantel-yapilisi

8 tane kalp motifi ördükten sonra da uç kısım oyasını yaparak fiskos dantel örtüyü bitirin. Yapımı biraz karışık olabilir. Dantel işinden anlıyorsanız, tarife göre sizde kalp motifli dantel fiskos modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Kalp motifleri her sıra için bir önceki sıranın arasına gelecek şekilde olmasına da dikkat etmenizi eklemek isterim. Dantel işleri her ev hanımının harcı olmayan bir iştir. Emek ister ve sabır ister. Bu güzel modelin daha detaylı açıklamasını bulamadım. Ben de bu kadar tarif edebildim. Umarım işinize yarar. Beğendiyseniz benzerlerini araştıracağım. İyi akşamlar dilerim.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu