FISTIK TOPLAMALI YELPAZE OYASI YAPIMI

Fıstık toplamalı yelpaze oyası

Çok şık ve gösterişli bir tığ oyası modelinin yapım aşamalarını sizlere göstermek istiyorum. Yazma kenarlarında çok şık duracak olan bu oya modeli çeyizleriniz içerisinde göz dolduracaktır.

Fıstık toplamalı yelpaze oyası yapımı için renkli oya ipleri kullanılmış. Modelde kullanılan renkler ile güzel bir uyum yakalanmış. Özellikle yazma içerisinde olan renkleri tercih ederek bu oya modelini yaparsanız çok şık yazmalar tasarlayabilirsiniz.

Fıstık toplamalı yelpaze oyası yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil ip kullanılarak oya modelinin yapılacağı direkler yapılmış. Direkler yapılırken aralarda örümceklerde yapılmış. Bundan sonra ise renkli oya ipleri kullanılarak fıstık motifleri yapılmış.

Fıstık motifleri yapılırken yelpaze görünümü elde edilmiş. Her motifin arasında ise direklerin üzerine küçük çiçek motifleri de yapılmış. Bu şekilde tığ oyası çok şık durmuş.

Fıstık toplamalı yelpaze oyası yapımı için videoda çok güzel bir anlatım yapılmış. Derya Hanım her zaman yaptığı anlatımlarda çok detaylı bir anlatım yapıyor. Burada yapılan anlatımlar ile modellerin yapılışını kolayca öğrenebilirsiniz.

Burada modelin yapımı çok güzel bir şekilde anlatıldığı için tığ oyasını yeni yapmaya başlayanlarda modelin yapılışını rahatlıkla öğrenebilir ve değişik modelleri deneyebilirler. Videoda verilen sayılara ve küçük ayrıntılara dikkat ederseniz rahatlıkla oya modelini yapabilirsiniz.

Fıstık toplamalı yelpaze oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu