FULAR VEYA ETOL ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi gösterişli ve yapımı kolay fular veya etol şal yapımı

Bugün sizlere yapımı çok basit olan oldukça şık ve gösterişli bir şal modeli göstermek istiyorum. Aslında bu göstereceğim model hem şal olarak hem de fular olarak kullanılabilecek bir model. Tığ işi şal modeli yapımı için sizlere detaylı yapım aşamasını gösteren bir videoda paylaşacağım.FULAR VEYA ETOL ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yeni şık şal modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün yapımı çok ama çok basit olan bir şal modeli göstereceğim. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes bu modeli kolaylıkla yapabilir. Bilmeyenlerde videodaki anlatımı takip ederlerse bu güzel modeli çıkartabilirler.

Fular veya etol şal modeli yapımı için buradaki örnek anlatımda lif ipi kullanılmış. Bu şekilde dahi çok güzel görünen bu şal modeli Angora şal ipleri ile yapıldığı zaman daha da şık duracaktır. Şalın yapımı için üç tane farklı renkte ip kullanılmış. Sizde bu şekilde ipler tercih edebilirsiniz. Genç kızlar için fular yapmak isterseniz tek renk kullanabileceğiniz gibi Angora ipten simli renkli ipleride kullanabilirsiniz. Bu şekilde de bu şal modeli çok şık olacaktır.

Tığ işi şal modeli yapımı için istenilen uzunlukta zincir çekilmiş. Daha sonraki sırada ise önce sık iğne yapılmış daha sonra ise zincir çekilip küçük kare kutular yapılmış. Aslında şalın tamamında bu iki model kullanılıyor. Bu şekilde istenilen uzunluk elde edilen kadar şal örülmüş.

Fular veya etol şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu