FUTBOL TOPU MOTİFLİ ERKEK BATTANİYE MODELİ

Güzel bir erkek battaniye modeliyle yine birlikteyiz hanımlar. Seveceğiniz desenlere sahip. Özellikle de erkek çocuğunuz varsa ve futbol ile haşır neşir ise mutlaka ona bu güzel modeli yapmalısınız.

Yapılışı oldukça kolay olan çalışmayı oğlunuz için yapmaya karar verdiğinizde altıgen parçalardan oluşan motifli bölümü isterseniz tuttukları takım renginde de yapabilirsiniz. Resimlerde beşiktaş battaniye modeli gibi gözükse de, ben futbol topu motifli dedim.

Futbol takımı battaniyeleri

Model çok güzel ve altıgen parçalar oluşturarak yapılıyor. Toplamda yaklaşık olarak 85 tane altıgen var. Parçaları yapıp birbirine birleştiriyorsunuz. Gayet güzel ve yapımı kolay olan çalışmayı biraz fazla ip gittiğini de söyleyebilirim.

futbol-topu-motifli-erkek-battaniyesi
futbol-topu-motifli-erkek-battaniyesi

İlk olarak çalışmaya 10 zincir çekerek başlayacaksınız. Daha sonra 2’li trabzan ve 3 zincir şeklinde toplam olarak 6 tane 2’li trabzan yapacaksınız. Bu sayede ilk sırayı böylece tamamlamış olacaksınız.

Futbol topu şeklinde battaniye şeması

futbol-topu-motifli-erkek-battaniyesi

Sonra da diğer sıra için 3 zincir üstüne yine 3 tane 2’li trabzan ve 3 zincir ile 3 adet 2’li trabzan şeklinde bitireceksiniz. Aralarda ise hiç zincir çekmeden ötekine atlayacaksınız. 3. sırada ise hep her 3 zinçir üstüne 2 adet 2’li trabzan ve 1 zincir ile 2 tane 2’li trabzan şeklinde ilerleyeceksiniz.

futbol-topu-motifli-erkek-battaniyesi

Son olarak da son sırada her zincir için yalancı sık iğne yaparak öteki motifle birleştirmeniz gerekiyor. Gayet güzel ve kullanışlı bir battaniye modeli veya örtü de yapabilirsiniz.

Özellikle erkek çocuklarınızın seveceği güzel bir örgü battaniye modeli olduğunu söyleyebilirim. Sizde yapmaya başladığınızda bunu fark edeceksiniz. Beğendiyseniz bir kalbi hak etmişiz demektir. Kolay gelsin hanımlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu