AnneÖrgülerŞiş işleri

GENÇ KIZLAR İÇİN ÇARPIK KAZAK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile yapılan şık ve gösterişli çarpık kazak modeli yapımı

Genç kızlar için çok şık ve yapımı oldukça basit olan bir kazak modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu kazak modeli görüntüsü nedeniyle çarpık kazak modeli olarak adlandırılmakta. Ben bu kazağı çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Genç kızların çok hoşuna gidecek ve modaya uygun olan bir kazak modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılan bu kazak modelinin yapımı zor gibi görünse de alsında çok ama çok basit. Burada videodaki anlatımda verilen detaylara dikkat ederseniz bu kazağı kısa sürede yapabilirsiniz.

Genç kızlar için çarpık kazak modeli yapımı için burada 150 gramlık iki tane batik desenli Angora ip kullanılmış. Şiş olarak ise 6 numara şiş kullanılmış. Manşet ve yaka kısımlarının örülmesin de ise 4 ve 3,5 numara şiş kullanılmış. Bu ipler ile kazak çok hoş olmuş sizde bu şekilde renk geçişleri olan bir ip tercih edebilirsiniz.

Şiş örgüsü kazak modeli yapımı sırasında ters ve düz örgü teknikleri kullanılmış. Yani şiş örgüsü bilenler veya şiş örgüsünü yeni öğrenenler bu kazağı yapabilir. Kazağın beden kısmı çok kolay. Burada dikkat edilecek detaylar yaka ve kola kısımlarının yapımı olacak. Bu detayları da videodaki anlatımı takip ederek öğrenebilirsiniz.

Genç kızlar için çarpık kazak modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu