GONCALI TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için goncalı tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek çok şık bir oya modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Goncalı tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz. GONCALI TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Yazmaların kenarlarında oya modellerini kullanmayı seviyorsanız sizlere sık sık farklı oya modelleri gösteriyorum. Bunları takip edebilirsiniz. İğne oyalarının yapımı zor olduğu için birçok kişi yazmaların kenarlarına tığ oyası yapmakta. Tığ oyalarında da her zaman yeni ve farklı tasarımlar oluşturuluyor. Bende bu örnekleri buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bugün sizlere göstereceğim tığ işi goncalı tığ oyası modeli için burada çiçek desenleri olan bir yazma kullanılmış. Yazma markası olarak Payidar İpek markalı yazma kullanılmış. İp olarak ise yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak yeşil, hardal sarısı, turuncu ve tarçın rengi ipler kullanılmış. Burada kullanılan iplerin markaları ise Altınbaşak’tır. Sizlerde kullandığınız yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak ipler seçebilirsiniz.

Oya modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Yapılan tığ batısı üzerine yeşil oya ipi ile aralardaki örümcekler ve yapraklar yapılmış. Bu örümceklerle beraber gonca modelinin yapılacağı yerler yapılmış. Taban kısım bu şekilde tüm yazma kenarına yapılarak tamamlanmış.

Tığ işi oya modeli için bu şekilde yeşil ip ile oya modelinin kurulacağı yerler ve aradaki yapraklar yapıldıktan sonra ise üst kısımdaki gonca modeli yapılmış Bunun için ise renkli oya ipleri kullanılmış. Burada video içerisinde oya modelinin yapım aşaması detayları ile birlikte çok güzel açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu oya modelini yapabilirsiniz.

Yazma kenarına yapacağınız farklı oya modelleri için daha önce gösterdiğim örneklere de göz atabilirsiniz. Çeyizleriniz için hazırlık yapıyorsanız birbirinden şık oya modelleri ile harika bir çeyiz hazırlayabilirsiniz.

Goncalı tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@OyaHanm

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu