GÜLEN KELEBEKLER ÖRGÜ MODELİ

Gülen kelebek örgü örneği

Aynı modelin yarasa örgü örneği olarak da açıklamalı çalışmasını görmüştüm. Bu ise daha çok kelebek kanatlı örgü örneği olur. Gülen kelebek örgüsü ile yapacağınız bir bebek kazağı veya erkek çocuk süveter, kazak yada yelek gibi çalışmalarda boy gösterecektir.

Yapılışı şiş ve iki renk iple yapılıyor. Adım adım yapımı yabancı da olsa anlatımlı videoda yer alıyor. Ben izleyerek modeli kavradım hanımlar. Sizde kısa sürede öğrenip özellikle erkek çocuklarına kışın giymelik kalın kazaklar yapabileceğiniz bir model. Zor değil. Yeni örgüye başlayanlara da tavsiye ettiğim güzel ve şık bir örgü.

Gülücüklü örgü modeli

Kelebekli örgü modeli olarak da belki karşılaşacağınız örgünün detaylı anlatımından yola çıkarak sizde modeli kavrayabilir ve kısa sürede çocuklarınıza kışlık kazak, süveter veya kalın atkılar yapabilirsiniz.

sis-isi-gulen-kelebekler-orgu-modeli

Anlatımlı güzel çalışmada şiş kullanıyorsunuz. Tarifi adım adım verilmiş anlatımı izledikten sonra nerede ne yapmanız gerektiğini çözebilirsiniz.

Arkalı önlü yapıp atkı veya bere dahi yapılabilir. Örgünün örneği çok güzel ve özellikle erkek çocukları için düşünebileceğiniz örgü kazak türü çalışmalarda değerlendirin derim.

Yapımıyla alakalı takıldığınız nokta olursa bana yazmaktan çekinmeyin. Çünkü ben biraz yapmaya çalıştım.

Güzel de oldu diyebilirim. Yapılışıyla alakalı benzer örnekleri de sitemizde bulabileceğiniz gibi esinlendiğimiz bir site olan makalepark.com sitesinde de buna benzer örgüler görmüştüm. Onları da inceleyin derim. Kolay örgülerle görüşmek dileğiyle hanımlar.

Sesini kısın izleyin benim gibi sizde kısa sürede modeli kapabilirsiniz hanımlar. Kolay gelsin iyi örgüler dilerim.

kaynak : https://www.youtube.com/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. GÜLEN KELEBEKLER ÖRGÜ MODELİ için yorumda bulun

    GÜLEN KELEBEKLER ÖRGÜ MODELİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak GÜLEN KELEBEKLER ÖRGÜ MODELİ için ilk yorumu yapabilirsin.