GÜLLÜ ÜÇGEN MODELLİ LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Üçgen şeklinde olan güllü kese lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için çok şık bir lif modelinin yapımını daha bugün sizlerle paylaşmak istedim. Üçgen güllü lif modeli kese şeklinde yapılmış olan bir lif. Bu lifin detaylı yapım aşamasını ise sizlere videolu anlatım olarak sunacağım. GÜLLÜ ÜÇGEN MODELLİ LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik yeni lif modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. çeyizler içerisinde en çok yapılan el işlerinden birisi lifler oluyor. Bende sizlere sık sık yeni lif modelleri göstermeye çalışıyorum. Bu modelleri takip ederek lif çeşitliliğinizi arttırabilirsiniz.

Çeyizlik lif modeli yapımı için öncelikle iki tane üçgen yapılmış. Burada üçgenin bir tanesi üst kısımda kalacak olan güllerin ve yaprakların yapılacağı kısım olacak. Buranın yapımında lifin ön kısmında sanki yaka şeklinde olan bir görünüm oluşturulmuş. Bu kısım lifin ağız kısmı olmuş ve böylece hoş bir görüntü oluşmuş.

Lifin taban kısmı tamamlanınca üzerindeki gül ve yaprakların yapımına geçilmiş. Güllü kese lif modeli için burada taban kısımda beyaz lif ipi kullanılırken güllerin yapımında kımızı ve sarı lif ipleri kullanılmış. Yapraklar için ise yeşil lif ipi kullanılmış. Bu şekilde çok şık olmuş.

Üçgen güllü lif modeli yapımında süsleme olarak yapılan gül ve yapraklar işlenip lif üzerine eklenmemiş. Burada bu süslemeler direk lifin üzerinde işleniyor. Burada tığ kullanılarak lifin üzerine başlanmış gül ve yapraklar yapılmış. Buranın detaylı yapım aşaması video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ederek nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Üçgen güllü kese lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Tzj6jPC7JeM

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSOrlBu8yguIa-Pfc_HYfg

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın