HALA KIZI KAPŞONLU ATKI MODELİ

Yeni bir örgü modeliyle beraberiz. Kapşonlu atkı modelinin yapımını çok beğeneceksiniz. Hem şema hem de bitmiş halinin örnek resimleri yer alıyor. Ancak yapılışını tarif ettikten sonra sizde yapmaya başlayacaksınız.

Örmesi zor olmayan çalışmayı şemadan da yararlanarak kısa sürede yapabilirsiniz. Atkı hem hırka görevi görüyor. Hem de hangi kıyafeti kullanırsanız üstüne yakışacağını söyleyebilirim.

Kapşonlu hırka modeli

Kapşonlu atkı yapılışı için öncelikle öreceğiniz modelde uzunluğu atkı için 210 cm. olması gerekiyor. Genişliği ise 30 cm. olacak. Şapka ölçüsü ise 72×84 cm. yapmanız gerekiyor. Kullanılan iplik özellikleri %75 yün ve %25 ipek olacak.

Şapka için 7 mm. şiş kullanacaksınız. Model şeması altta yer alıyor. İçi dolu kare ve düz ilmek içine 2 boş kare olacak şekilde ters ilmek simgeliyor. Altlarında çizgi belirtilmiş ilmekler ise saç örgüsünde değişim kısmını belirtmektedir.

5+5 ilmek yer değiştirilerek saç örgüsü yapılacak. Farklı modelde de kullanabilirsiniz. İlk olarak şemaları inceleyerek işe koyulabilirsiniz.

hala-kizi-kapsonlu-atki-modeli
hala-kizi-kapsonlu-atki-modeli

Atkıda uç kısımlarını püskül yapabilirsiniz yada ponpon öneririm. İlmek sayıları örmek istediğiniz ölçülere göre ayarlayabilirsiniz.

Henüz yapılışını tam çözemedim. Yapımını öğrenerek kısa sürede kendim için yapmayı düşünüyorum. Anlatımlı atkı hırka modeli olarak farklı çalışmalar bulunca da yine bulup sizlerle birlikte yapmasını öğreneceğiz. Şemalarından faydalanarak bu güzel atkı çalışmasını kolayca yapacağınızı söyleyebilirim. Şimdilik iyi günler dilerim.

kaynak : https://crochetblog.net

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu