HANIM DİLENDİ BEY BEĞENDİ MODELİ İLE UZUN HIRKA YAPIMI

Hanım dilendi bey beğendi modeli ile farklı hırka modeli

Bugün sizler için örgü yapmayı bilen herkesin kesinlikle bildiği hanım dilendi bey beğendi modeli ile yapılan farklı uzun hırka modellerini sunacağız.HANIM DİLENDİ BEY BEĞENDİ MODELİ İLE UZUN HIRKA YAPIMI

Kış yaklaşmaya başladı. Yavaş yavaş örgü hazırlıkları da yapılmaya başlandı. Bugün sizler göstereceğimiz uzun hırka modeli havalar iyice soğumadan yapıp bitirebileceğiniz bir model.

 

 

Hanım dilendi bey beğendi modeli ile sizlere farklı uzun hırka modelleri göstereceğiz. Siz bu uzun hırka modellerinden beğendiğiniz bir tanesini yapabilirsiniz. Ya da bu modellerden yola çıkarak kendiniz yeni bir model tasarlayabilirsiniz.

Hanım dilendi bey beğendi modelinin yapılışı oldukça basittir. İnternet üzerinden bu modelin yapılışı ile ilgili bilgiler alabilirsiniz. Yazımızın sonunda yine bu modelin nasıl yapıldığını gösteren bir videoyu sizlerle paylaşacağım.

Bu uzun hırka modelini yapmak için elinizde kalan ipleri değerlendirebilirsiniz. Özellikle renkli ipler ile yapılan bu hırka da olduğu gibi farklı renk ipler ile hanım dilendi bey beğendi motifini yapıp iplere uygun seçeceğiniz bir renk ile bu motifleri birleştirebilirsiniz.

 

Hanım dilendi bey beğendi modelinin yapılışı kolaydır ama uzun hırka yapmak için çok fazla motif yapmanız gerekebilir. Tabi buda biraz zamanınızı alabilir ve bu durum biraz sıkıcı olabilir.

Uzun hırka yaparken bütün hırkayı hanım dilendi bey beğendi modeli ile yapabileceğiniz gibi hanım dilendi bey beğendi modelini hırkanın belirli bölümlerine koyarak da yapabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda fazla motif gerekmez.

 

Burada size gösterdiğimiz uzun hırka modelinin sadece alt kısımlarında ve kollarında motifler kullanılmış. Diğer bölümleri ise şiş ile örülmüş. Bu şekilde hırka gerçekten çok şık durmuş. Bunlar dışında siz istediğiniz gibi bir hırka tasarlayabilirsiniz.

Hanım dilendi bey beğendi modelinin yapılışı için aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

kaynak: https://tr.pinterest.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu