HARAŞO DESENLİ BEBEK ÖRGÜ BOLERO MODELİ

Haraşo desenine sizde benim gibi bayılıyorsanız, bu tariften mutlaka yararlanmalısınız. Haraşo desenli bebekler için bolero yapımını sizlere bu yazımızda aktaracağım. Hem örnek resimler hem de tariften yararlanarak sizde bebek sahibi iseniz veya bebeği olanlara bu güzel örgüyü kolayca yapabileceksiniz.

Öncelikle haraşo desenli bebek bolero modeli yapımı için malzemeler şöyle ;

  • şiş numarası 4.
  • nako lolipop 80433.
  • renk numarası 80433 – 2 yumak.
  • düz örgü, ters örgü, haraşo.
  • 1 adet kemer düğme.

Malzemeleri temin ettikten sonra bebek bolero yapılışı için ilk adım ; arka ve ön için bolero modelinin tek parça halinde bir bütün olarak örüleceğini söylemek isterim. Ön ve arka bedenleri örmek için nako lolipop 80433 renk numaralı ipliği 56 ilmek örerek başlıyoruz. 5 diş haraşo ile devam ettikten sonra, devamında ise aynı iplik ile 4 sıra düz örgü ve 3 diş haraşo modeli ile 4 sıra düz örgü devam edilir. 3 diş haraşo modeli şeklinde örmeye devam edin. Beden boyu ise 24 cm. olacak şekilde yaka bölümü için ilmekler ortalanarak en ortadaki 16 ilmek kesilmelidir. Toplamda 40 ilmek kalır. İki tarafta da kalan 20 şer ilmekle örgüye devam edin. Önün ortasında ki 6 ilmek beden boyunca haraşo modeli örülür ve 1 ilmek artırılarak 25 ilmeğe çıkarılır.

Diğer sıra için aynı şekilde artırılan 6 ilmek bir defada kesilmelidir. Model de yer alan haraşo sırasına gelindiğinde ise haraşo modeli örülür ve bir defa ön ortasından başlanılacak şekilde 17 ilmek örülmelidir. Geri dönüldüğünde 17 ilmek daha örülerek en baş sıraya gelinmelidir.

Modeldeki düz sıra örülürken ise 15 ilmek düz örülür ve geri dönülmelidir. 15 ilmek düz örülüp en başa gelmelisiniz. Bu biçimde devam ettiğiniz örgüde 24 cm sonra kol evi oluşturulur. 20 ilmek bir defada kesilmeli ve bolero beden kısmı bitirilmelidir.

Diğer tarafı da aynı bu şekilde yapıp bitirebilirsiniz. Kolları için ise iki kol aynı anlatımdan yola çıkılarak yapılır. Kolları örmeye başladığınızda 32 ilmek çekilecek şeklide başlanır. 5 dış haraşo modeli örülür ve örgüye 4 sıra düz örgü ile 3 diş haraşo modeli, 4 sıra düz örgü ve 3 diş haraşo modeli ile yine 4 sıra düz örgü ve 3 diş haraşo modeli biçiminde devam edilir. Bu şekilde yaptıktan sonra her iki taraftan da 5 sıra ara olacak şekilde her iki tarafı 3+2+5 kere 1 er ilmek kesmeniz gerekiyor. Kol boyu 24 cm de kalmış olan 20 ilmek her iki bölümden 4+4 olacak şekilde kesilir. Şişte kalacak olan 4 ilmek ile de bitirilir.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu