HAROŞA ÖRGÜ ZİGZAG ŞAPKA YAPIMI

Haroşa örgüsüyle şapka yapılışı

Şapka yapımına meraklıysanız altta paylaştığım çalışmayı sevecek ve yapmak isteyeceksiniz. Benimde yakın zamanda öğrendiğim güzel bir model ve haroşa örgü modeliyle yapılmış örneği keyif alarak yaptığımı söyleyebilirim.

Modeli nasıl isterseniz öyle örebiliyorsunuz. 1 ilmek düz ve 1 ilmek ters olacak şekilde de örebilirsiniz. Yada sadece haroşa örgü modeli olark da örebilirsiniz. Farklı örgü bere modeli olup, zigzag olması da görünümünü değiştirmiş. Şıklık katmış.

harosa orguden zigzag sapka yapimi
harosa-orguden-zigzag-sapka-yapimi

Zikzag şeklinde örgü şapkayı yaparak kendiniz veya eşiniz yada çocuklarınız kullanabilir. Görüntüsü şık ve farklı bir bere modeli olduğunu resimlere bakarak da anlayabilirsini. Alize Casmire markalı iplik kullanılmış. Saf yünlü bir iplik ve istediğiniz boyutlarda ipin kalınlığı veya inceliğini ayarlayabilirsiniz.

3,5 mm. şiş kullanarak yapacağınız örgü bere modelinde ister tek renk örebilirsiniz. İsterseniz de iki renkle bu harika bereyi kendinize yapabilirsiniz. Modelin altta hem adım adım yapılışı, hem de şeması var. Bu sayede zorlanacağınızı düşünmüyorum.

harosa orguden zigzag sapka yapilisi

Öncelikle bir köşeden 5 ilmek atarak başlayacaksınız. Daha sonra artırmaya devam edip, 35 ilmek olacak şekilde çıkacaksınız. Örgü baklava dilimi gibi gözükmeli ve artırmalar da eksiltmelerle birlikte devam edilerek yapılmalıdır.

Şapka bu şekilde ortaya çıkıyor ve şekli beliriyor. Adım adım yapılışını resimli anlatımlara bakarak ilerlemenizi istiyorum. Karışık gibi gözükebilir. Ancak başladıktan sonra kısa sürede örgü haroşa bere modelini yaptığınızı göreceksiniz.

Örgü haroşa zigzag bere

Şemayı inceledikten hemen sonra zigzag kesimlerin nasıl yapıldığını anlayabilir ve örgünüzü başlattıktan sonra adımları da uygulayarak, eksiksiz bereyi kısa sürede tamamlayabilirsiniz hanımlar.

Model zor değil, rus bir bayanın blogunda gördüm ve beğenip, sizlere de paylaşmak istedim. Yine kaynağını vereceğim. Takıldığınız yer olursa incelersiniz. Yapanlar mutlaka zorlanmadan yapacak. Çünkü genelde karışık gözüken örgüler kolay yapılabiliyor. İyi yıllar hanımlar.

kaynak : https://volga64.blogspot.com.tr/2013/09/1.html

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu