HAROŞA ÖRGÜDEN BAKLAVA DİLİMLİ YAZLIK BLUZ YAPIMI

Baklava dilimli yazlık örgü bluz yapımı

Yaz aylarında kullanabileceğiniz güzel bir örgü yazlık bluz modeli yapımını daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Oldukça kullanışlı olan bu bluz kolsuz olarak yapılmış. Bu bluzun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işinden yapılmış üzerindeki baklava deseni ile çok şık görünen bir yazlık bluzu sizlere bugün göstermek istiyorum. Kış aylarında sizlere sık sık kışlık kazak modelleri göstermiştim. Yaz yaklaşırken de sizler için yazlık ve mevsimlik olarak kullanabileceğiniz kıyafetler göstermeye çalışacağım. Bugün göstereceğim bluz için yaz aylarına uygun özellikte ipler seçerek dilediğiniz beden için bu buzu yapabilirsiniz.

Baklava dilimli yazlık örgü bluz yapımı için bambu özellikte olan Himalaya Deluxe Bamboo markalı ipten 3 yumak kullanılmış. Burada 40-42 beden için bir bluz yapılmış Bu beden ölçüsü için 3 tane 100 gram 250 metre uzunluğunda ip yeterli olmuş. Siz yapmak istediğiniz beden ölçüsüne göre buradaki ip özelliklerini dikkate alıp ip seçiminizi yapabilirsiniz. Şiş olarak ise 4numara şiş kullanılmış.

Bluz modeli üzerinde baklava modeli yapılmış. Bu baklava modeli haroşa örgüden yapılmış. Ön bedende 4 tane baklava dilimi var. Bu ölçü için 107 ilmek atılmış. Video içerisinde bluzun ölçülerini değiştirmek için neler yapılması gerektiğinden bahsedilmiş. Buraya dikkat ederseniz sorun yaşamadan bu bluzu kısa sürede yapıp önümüzdeki günlerde kullanabilirsiniz.

Örgü yazlık bluz modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu