HAVLU KENARI VEYA UÇ DANTELİ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Havlu kenarları veya uç danteli olarak kullanılabilecek şık bir dantel modeli

Sizlerle sık sık yeni ve farklı dantel modellerini paylaşmaya devam ediyorum. Bugünde sizlere hem havlu kenarında kullanabileceğiniz hem de uç danteli olarak kullanabileceğiniz çok şık bir dantel modeli yapımı paylaşmak istiyorum. HAVLU KENARI VEYA UÇ DANTELİ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için çok şık bir dantel modelini bugün paylaşacağım. Farklı süslemeler için kullanılabilecek olan bu dantel modelinin yapımı da oldukça basit. Renk renk ipler ile işleyebileceğiniz bu dantel modeli görüntü olarak çok şık duruyor.

Havlu kenarı danteli için kolay ama gösterişli bir model arıyorsanız bu modele mutlaka göz atmalısınız. Aynı şekilde uç danteli süslemeleri için de bu model çok şık olacaktır.

Tığ ile yapılan bu model içerisinde yapılan tığ işi hem kalp görünümü şeklinde hem de dört yapraklı yonca şeklinde duruyor. Bu yönden de çok gösterişli bir model.

Dantel modeli yapımı için 60 tane zincir çekilerek modelin yapımına başlanmış. Yan bir şekilde işlenen bu dantel modeli trabzanlar yapılarak ilerliyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay modelin kurulması ve içerisindeki dantel modelinin oluşması için verilen sayılara göre hareket edilmesidir. Video içerisinde çok güzel bir anlatım yapılmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamdan dantel modelini çıkartabilirsiniz.

Dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın