HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı

Havlu kenarı için yapılabilecek çok şık ve gösterişli bir dantel modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Çeyizler içerisinde dikkat çekecek olan bu havlu kenarı dantel modeli yapım aşamalarını sizlere videolu anlatım ile vereceğim.

Havlu kenarı için sizlere yapılabilecek yeni ve farklı modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün göstermek istediğim model görüntüsü ile dikkat çekecek çok şık bir model. Bu dantel modelinin yapımı oldukça emek isteyen aşama aşama ilerleyen bir model. Ama bu dantel modeli tamamlandığında ortaya harika bir el işi çıkıyor.

Çeyizlik havlu kenarı danteli yapımı için öncelikle beyaz ip yardımı ile havlu kenarına gelecek şekilde kenar bandı ile birlikte üçgen dilimler yapılıyor. Buranın yapım aşamasından başlanarak videolu anlatım içerisinde her detay çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Beyaz ip ile olan kısım tamamlanınca bu sefer yeşil ip ile çiçeklerin alt kısmındaki yapraklar yapılıyor. Her bir üçgen dilim arasına bu şekilde yapaklar yapıldıktan sonra bu sefer pembe ip ile çiçeklerin yapımına geçiliyor.

Pembe oya ipi ile öncelikle dondurma çubuğu kullanılıp aradaki çubuklar yapılıyor. Bu çubuklar tamamlanınca da üst kısımdaki üçgen dilimler yapılıyor. Bu şekilde model tamamlanınca düzgün durması için kenar kısımlarından modele birleştiriliyor.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli aşama aşma ilerleyen bir model. Burada olduğu gibi şık ve gösterişli bir model yapmak istiyorsanız videodaki anlatımı takip etmelisiniz.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu