HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Havlu kenarı için tığ işi şık ve gösterişli bir dantel modeli yapımı

Havlu kenarına yapabileceğiniz çok şık bir dantel modelinin yapımını daha sizlerle paylaşmak istedim. Çeyizleri için hazırlıkları yapanlar bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilir. HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik havlu kenarı dantel modelleri olarak sizlerle yeni modelleri paylaşmaya devam ediyorum. Bugün yine çok şık yapımı da kolay olan gösterişli bir modeli sizlerle paylaşmak istedim. İki aşama halinde yapılan bu dantel modelinin her aşaması aşağıdaki video içerisinde açıklandığı için zorlanmadan bu modeli yapabilirsiniz.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için öncelikle kenar bandı olan kısım ile aralardaki üçgen kısımlar yapılmış. Burada havlu kenarı uzunluğunca bir bant yapılmış. Burada kalın bir kenar bandı yapılıyor. Bu kısım yapılırken küçük halkalar yapılarak ilerleniyor. Buradan sonra ise üçgenler yapılmış. Yine buraların yapımı da detaylı bir şekilde anlatılmış.

Dantel modelinin yapımında bu kenar bandı yapıldıktan sonra orta kısımdaki çiçekler yapılmış. Bunun için öncelikle mavi ile ortadaki kısım yapılmış. Burada küçük bir halka kullanılarak modelin yapımına başlanmış. Dilerseniz sihirli halkada yapabilirsiniz. Bu orta kısım yapıldıktan sonra ise yaprakların yapımına geçilmiş. Yaprak kısmında ise 3 yaprak yeşil ip ile diğer iki yaprak ise beyaz ip ile yapılmış ve bu şekilde çok şık olmuş. Hazırlanan bu çiçek ise hazırlanan kenar bandına eklenmiş ve dantel modeli tamamlanmış.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın