HAVLU UCU DANTELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çiçekli havlu ucu danteli yapımı

Havlu uçları için farklı dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim havlu ucu modeli yine çok şık ve gösterişli bir model. Havlu kenarlarında dikkat çekecek bir dantel işi.

Havlu ucu danteli yapımında dantel kenarının üzerine çok güzel bir çiçek motifi yapılmış. Burada yapılan çiçek motifinde renkli ipler kullanıldığı için model çok şık durmuş.

Havlu ucu danteli yapmak için 14 mm’lik halkalar kullanılmış. Modeli yapmak için Altınbaşak Polyester 328 numara kırmızı oya ipi kullanılmış. Bunun yanında beyaz ve yeşil oya ipleri de kullanılmış. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış.

Burada havlu ucu dantelinin yapımı için ilk önce beyaz ip ile şerit yapılmış. Bu şeriti havlu ucunun uzunluğuna göre ayarlamalısınız. Genellikle 50 cm bir uzunluk havlu ucu kenarı için ideal bir boy. Bu uzunlukta bir şerit yaptıktan sonra üzerindeki çiçek motiflerinin sayısını buna göre ayarlayabilirsiniz.

Video içerisinde önce alt kısımdaki şeritin yapım aşaması gösterilmiş. Burada video içerisinde detaylı bir anlatım verilmiş ve sayılara çok dikkat edilmiş. Düzgün ve doğru bir iş yapmak istiyorsanız videoya dikkat etmelisiniz.

Havlu ucu danteli için şerit yapıldıktan sonra çiçeklerin yapılışına geçilmiş. Bu çiçekler tek tek yapıldıktan sonra ise yeşil ip ile çiçekler şerit ile birleştirilerek havlu ucu danteli oluşturulmuş.

Havlu ucu danteli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu