HEMEN YAP KAPŞONLU BOYUNLUK MODELİ

Derya Baykal’ın programını izliyorsanız birbirinden güzel örgülerin yapıldığını da görmüşsünüzdür. Anlatımlı olarak paylaştıkları çalışmaları bir de canlı yayında yapıyorlar. İzlerken belki kaçırdığınız noktalar olabilir. Ancak yayınlanan bir programından gördüğümüz kapişonlu boyunluk modelinin yapılışını sizlere sunmak istedik.

Boyunluk modeli çok güzel ve kullanışlı olup, değişik renklerde sizde kendinize yapabilirsiniz. Yapıp satabilir veya mağazalardan satın da alabilirsiniz. Ancak örgüyle uğraşıyorsanız kendiniz de yapabilirsiniz.

Kapişonlu boyunluk nasıl yapılır

Kalın iple yapacağınız boyunluk örgüsünde 7 numara şiş kullanmanız gerekiyor. Örgü kapişon modelinde 60 ilmek ile başlayarak yalancı selanik döşemeniz gerekiyor. Daha sonra 25 cm boyutunda örüp bittiğinde ise iki ucu dikmeniz yeterli olacaktır.

kapisonlu-orgu-boyunluk-modeli
kapisonlu-orgu-boyunluk-modeli

Gerçekten bittiğinde beğeneceğiniz bir kapşonlu boyunluk modeline sahip olmuş oluyorsunuz. Örgüye devam edelim. Boyunluk kısmı için ise yapmanız gerekenler 30 ilmek yalancı selanik yapacaksınız.

kapisonlu orgu boyunluk modeli2

Yalancı selanik başlayınca 70 cm. kadar örmeniz yeterli olacaktır. Sonra iki ucu da dikilecek ve birleştirilecek. Bu şekilde iki kenar dikilerek tamamlanmış olur. Kürk kısmını satın alıp yapabilirsiniz. Yada kendinizce ponpon yapıp süsleyebilirsiniz. Tavşan tüyü iplik satın alarak örerek de dikebileceğinizi ilave etmek isterim.

Yaparken kalın yün kullanmayı unutmayın. 7 numaralı şiş ile bu güzel örgüyü sizde kısa sürede yapabilirsiniz. Yapılışında yalancı selanik örgüsü örülecek bu da ayrı bir ayrıntı olup, iki parça halinde örüp dikerek birleştireceksiniz.

Çocuklarınıza kendinize veya eşinize yapacağınız güzel bir örgü boyunluk diyebilirim. Süsleyebilir veya kendinizce bu güzel örgü modelini geliştirebilirsiniz. Güle güle kullanın hanımlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu