HOBİ ÇUBUKLARIYLA MAKET EV YAPIMI

Dondurma çubuğuyla maket ev nasıl yapılır

Dondurma yiyen çocuklardan kalan tahta çubukları biriktirerek sizde bu güzel ve eğlenceli çalışmayı yapabilirsiniz hanımlar. Yapımı kolay ve zor olmayan maket ev yapımı çalışmasında kullanacağınız malzemeler de hemen hemen her evde bulunan şeyler.HOBİ ÇUBUKLARIYLA MAKET EV YAPIMI

  • maket bıçağı.
  • yapıştırıcı.
  • dondurma çubukları.
  • boya.

Yaptığınız evi dilerseniz daha sonra sprey boya kullanarak boyayabilirsiniz. Yada sade görünümü hoşunuza gidiyorsa bu şekilde de kullanabilirsiniz. Hatta pencere kısımlarını açık bırakıp, içine ışık dahi monte ettirebilirsiniz.

Yaparken keyif alacağınız bu çalışmayı yaptıktan sonra dondurma çubuklarından araba yapmak için artık kolları sıvayacaksınız. Hobi çubuklarından ev yapılışıyla alakalı çalışmada takılacağınız bir konu yok. Yan yana çubukları sıralıyorsunuz. Bunun için arka planda kağıt kullanmanızı da öneririm.

dondurma-cubuklarindan-maket-ev

Dondurma çubuklarını çit şeklinde yan yana dizip daha sonra bir tanesini hepsini tutmak için kullanacaksınız. Kalp şeklini vermek ise basit. Bir tane hobi çubuğunun kafasını çapraz kesip, diğer kestiğinizle birleştirmeniz yeterli olacaktır.

Yaparken eğleneceğiniz bir çalışma. Yaptıktan sonra yeniden yapmak isteyeceksiniz. İlk yaparken zorlandığınız kısımları bu sefer hızlıca geçeceksiniz. Boyayarak evi daha da güzelleştirebilirsiniz. Yada maket şeklinde değil, sadece ön panelini yapıp sarkaç süs olarak da kullanabilirsiniz. Hobi çubuklarından maket ev yapımı çalışmasını çok seveceksiniz.

Hobi çubuklarından ev

Hobi çubuklarını satın da alabilirsiniz. Yada dondurma çubuklarını kullanabilirsiniz. Güzel ve keyifli bir başka çalışmada buluşmak dileğiyle hanımlar. Şimdilik bu projeyi yapın. Daha sonra araba da yapacağız. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.usefuldiy.com/diy-popsicle-stick-house/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu