İÇ İÇE HALKALAR LİF MODELİ YAPIMI

Yeni tasarım iç içe halkalar lif modeli yapımı

Görünce çok beğendiğim ve sizlerin de beğeneceğini düşündüğüm iç içe halkalar lif modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebileceğiniz bu lif modeli çeyize yakışan çok şık bir model olmuş.

Lif modelleri için renkli ve bir o kadar da şık bir tasarımı daha bugün sizlere göstereceğim. Beyaz lif tabanı üzerine mavi rengin tonları ile yapılan halka modeli ile çok şık bir görünüm oluşmuş. Bir rengin iki tonunu kullanabileceğiniz gibi birbiri ile uyumlu iki rengi de halkaları yapmak için de kullanabilirsiniz.

Çeyizlik iç içe halkalar lif modeli için Polosu marka kristal lif ipleri kullanılmış. Beyaz, açık ve koyu mavi renklerde lif ipleri kullanılmış. Tığ olarak ise 2 numara tığ kullanılmış. Üst kısımda kullanılan ipler oldukça az. Elinizde kalan birbiri ile uyumlu lif ipleri de yeterli olacaktır.

Lif modeli yapımı için önce beyaz lif ipi ile altıgen şeklinde 7 tane küçük motifler yapılmış. Burada motifler yapılırken yıldız tekniği uygulanmış. Hazırlanan motifler birleştirilirken burada üst kısımdaki mavi lif ipi ile fıstıklar yapılarak birleştirilmiş. Hazırlanan her bir motifte halka şeklinin oluşması ipler değiştirilerek yuvarlak fıstık modeli yapılmış. Bu şekilde lif modeli tamamlanmış. Lifin kenarına herhangi bir süsleme yapılmamış. Bence bu şekilde çok hoş bir görüntü oluşmuş.

İç içe halkalar lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCnXbkvfkHqz31UK53KZ2asQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İÇ İÇE HALKALAR LİF MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    İÇ İÇE HALKALAR LİF MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İÇ İÇE HALKALAR LİF MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.