İĞNE OYASI ÇİÇEK MOTİF ÖRNEĞİ

İğne oyası sanılanın aksine oya işlerinin en zorudur. Kolay olmayan bir çalışmanın örneği ile karşınızdayım. Belki ilk görünce ben yapamam, belki yapabilirim diyeceksiniz. Çünkü benim ilk tepkim çok zor yapamam oldu. Gerçekten büyük emekler harcanarak yapılan bu güzel çalışmayı tülbent kenarını süslemek için kullanabilirsiniz.İĞNE OYASI

Yada yazma kenarına düşünebilirsiniz. Farklı örneklerde süsleme amaçlı olarak yine tercih edeceğiniz iğne oyası örnekleri olarak birkaç tane paylaştım. İğneyle ipin birleşmesinden ortaya çıkarılan bu güzel örnekler öyle görüldüğü gibi kolay değil. Bilenler ne demek istediğimi anlayacaktır. İğne oyası motifleri arasında en zorudur diyebilirim.

igne-oyasi-cicek-motif-ornegi
igne-oyasi-cicek-motif-ornegi

Göründüğü gibi şık duran çalışmayı yapmaya hazırlanıyorsanız, hem sabır hem de oldukça fazla uğraşacağınızı söylemeden geçemeyeceğim. Çünkü zor ve yapanlardan duyduğum kadarıyla bitene kadar insan yaşlanıyormuş. Tabi ki bu işin şakası, altta ki örnekte de yine farklı renk iplik kullanılarak ortaya güzel bir motif çıkartılmış.

igne-oyasi-cicek-motif-ornegi2

Gördüğünüz gibi mor ve beyaz rengin ortaya çıkarttığı iğne oyası motifinde bence en güzel tülbent süsleme veya süs amaçlı kullanılacak yerlerde tercih edilmesi gerekiyor. Bunun dışında çok uğraş isteyen bu güzel iğne oyası örneklerini biz yani yapamayanlar sadece bakmakla yetiniriz. Yapanlara gerçekten hayret ediyorum.

igne-oyasi-cicek-motif-ornegi3

Tülbent iğne oyası örneği veya yazma kenarı süsü olarak anlatımlarını bulup, sizlere getireceğim. Ancak baştan söyleyeyim. Yapımı gerçekten çok zor. Bilenler yorumlarıyla bana katılacaklardır. Şimdilik birkaç örneğinin resmini buldum. Ancak yapılışını da yine benzer içeriklerde paylaşacağım. İyi günler.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu