İĞNE OYASINDAN TIĞ OYASINA ÇEVRİLMİŞ YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tığ işi oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek oya modeller için sizlere yeni tasarımlar göstermeye devam ediyorum. Bugün size iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan harika bir tığ işi oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. İĞNE OYASINDAN TIĞ OYASINA ÇEVRİLMİŞ YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI

İğne oyasını yapmayı bilmeyenler için sık sık iğne oyasından tığ işine çevrilmiş olan tasarımları göstermeye çalışıyorum. Bugün göstereceğim oya modeli de iğne oyasından çevrilmiş ve çok şık olmuş. Yazma kenarında özellikle çeyizler içerisine ekleyeceğiniz yazmaların kenarında çok şık olacaktır. Mutlaka bu örneğe göz atmalısınız.

Çeyizlik oya modeli yapımı için burada çiçek desenleri olan sadece model anlatmak için kullanılan bir yazma tercih edilmiş. Bu yazmaya uygun olan renklerde oya ipleri kullanılmış. Siz elinizdeki yazmaya uygun renklerde oya ipleri kullanabilirsiniz.

Oya modelinde ilmek almak için birde burada ince kahve karıştırmak için kullanılan küçük çubuklardan kullanılmış. Ama bu ince çubuğu bulamazsanız bir meyve suyu pipeti de kullanabilirsiniz. İnce olan pipetlerde işinizi görecektir.

Oya modelini yapmak için önce yeşil oya ipi ile iki zincir çekilip yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yeşil ip ile aradaki çimenler ve yapraklar yapılmış. Renkli çiçeklerin altında kalan yuvalara da yapraklar yapılmış. Bundan sonra ise her yuvaya renkli ipler ile oya modeli yapılmış. Videoda modelin yapım aşaması çok güzel bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu