İKİ RENKLİ KRUVAZE BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile iki renkli kruvaze bebek yeleği modeli yapımı

Bebek yelekleri için bugün size benimde çok beğendim oldukça şık ve gösterişli bir yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Kruvaze bebek yeleği modeli özellikle erkek bebeklere çok yakışan bir model. Burada yelek yapımı için iki renk kullanılmış ve çok güzel bir tasarım ortaya çıkmış. Bu yelek modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. İKİ RENKLİ KRUVAZE BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Bebeklere yapılabilecek yelek modelleri için bugün size göstereceğim örnek model daha çok erkek çocuklara uygun olarak yapılmış bir tasarım. Bu yelek modeli şiş örgüsü ile yapılıyor. Model yapımı oldukça basit. Zaten yeleğin ön kısmı kruvaze detaylı olduğu için yeleğin yapımında düz örgü kullanılmış. İki tane farklı renk kullanılınca da yelek daha güzel olmuş. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip edip bu yeleği kolaylıkla yapabilir.

İki renkli kruvaze bebek yeleği 1-2 yaş arasına oldukça uygun bir ölçüde yapılmış. Videoda model yapım detayları verildiği için daha büyük veya daha küçük bir yelek modeli yapabilirsiniz. Burada yelek modeli yapılmadan önce daha önce hazırlanan yeleğin ölçüleri detaylı bir şekilde verilmiş. Burayı takip edip ilmek sayınızı buna göre alabilirsiniz.

Yelek modeli tek parça halinde yapılan enine örülen bir yelek modeli. Yeleğin yapımına ön kısımdaki ilmekli tarafın yapımı ile başlanmış. Daha sonra arka kısım yapılmış ve daha sonra ise diğer yan taraf yapılmış. Burada sadece düz örgü yapılmış dikkat edilecek tek detay ön taraftaki arttırma ve eksiltmelerin nasıl yapılacağı olacak.

Kruvaze bebek yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu