İKİ RENKLİ ŞİŞ ÖRGÜSÜ HIRKA MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile kolay iki renkli hırka yapımı

Son yıllarda örgü işinden yapılmış olan hırkalar oldukça moda. Bende sizlere yeni örnekler buldukça tığ işinden veya şiş örgüsünden yapılmış olan hırka modelleri göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere iki renkli şiş örgüsü hırka modeli yapımını göstermek istiyorum. İKİ RENKLİ ŞİŞ ÖRGÜSÜ HIRKA MODELİ YAPIMI

Kış aylarında bayanların en vazgeçilmez parçalarından birisi hırkalardır. Hırkalar uzun olarak yapılabildiği gibi kısa modelleri de bulunmakta. Kısa hırka modelleri son zamanlarda oldukça moda oldu. Hatta crop adı verilen daha kısa modellerde gençler tarafından sıklıkla kullanılıyor. Birde ünlü markalar koleksiyonlarında sıklıkla örgü işinden yapılmış olan hırkalara yer verince birçok kişi yeniden örgü örmeye ve bu hırkaları yapmaya başladı.

Bugün göstereceğim iki renkli hırka modeli de aslında son zamanlarda oldukça popüler olan bir model. Sosyal medya da veya pinterestte bu hırka modelini görebilirsiniz. Ünlü markaların kıyafetlerine fazla fazla para vermek yerine sizler videoyu izleyerek kendiniz için güzel bir hırka yapabilirsiniz. Örgü işinde kendinizi geliştirip kendiniz için değişik tasarımlar da yapabilirsiniz.

Hırka modeli iki şiş ile yapılmış ve düz örgü yapılmış. Örgü işine yeni başlamış da olsanız bu düz örgüyü kolaylıkla yapabilirsiniz. Burada S beden bir hırka modeli yapılmış. Daha büyük bir hırka modeli yapmak isterseniz videoda verilen detaylara dikkat etmelisiniz.

Şiş örgüsü iki renkli hırka modeli yapımı için kalın örgü ipleri kullanılmış. Videoda S beden için yapılan hırkada 6 tane ip kullanılmış. Kahve tonu ile kiremit rengi örgü ipi kullanılmış. Şiş olarak ise ipe uygun 8 numara şiş kullanılmış.

Örgü modeli sadece düz bir model şeklinde yapılmış. Kol oyuntusu veya yaka oyuntusu yapılmamış. Yapılan dikdörtgen parçalar birleştirilerek bir hırka modeli elde edilmiş. Video içerisinde model yapımı, ölçü detayları hepsi ayrıntılı bir şekilde verilmiş. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu hırka modelini yapabilirsiniz.

İki renkli şiş örgüsü hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@hafizeozhan

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu