İKİ SIRA İKİ RENKLİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile iki renkli iki sıra örgü modeli yapımı

Yapacağınız örgü işleri için sizlere yeni modeller göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere birçok farklı örgü işinde kullanabileceğiniz şiş örgüsünden yapılmış olan iki sıra iki renkli örgü modeli yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim bu modeli ben çok beğendim sizlerin de beğeneceğini düşünüyorum. İKİ SIRA İKİ RENKLİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ve tığ işinden yapılmış olan örgü modellerini sık sık sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün size göstereceğim örgü modeliyle yelek, ceket, hırka gibi örgü kıyafetler yapabilirsiniz. Özellikle bebek kıyafetlerinde iki renkli model yapmak isteyenler bu örneği kullanabilir. Kıyafetler dışında bu model ile çok şık bebek battaniyeleri ve yatak örtüleri yapılabilir.

Kalın şiş ve kalın örgü ipleri kullanarak çok şık yatak örtüleri yapabilirsiniz. Koltuk örtüleri veya örgü kırlentlerin yapımı için de bu modeli kullanabilirsiniz. Renk seçimlerini yaparken birbiri ile uyumlu renkleri veya dekorasyonunuza uygun renkleri seçerek harika tasarımları ortaya çıkartabilirsiniz.

Şiş örgüsü örgü modeli yapımı için burada pembe ve gri rengin uyumu ile bir model anlatımı yapılmış. Burada seçilen ipler kalın ipler ve iplere uygun olarak örnek anlatımda 3 ve 3,5 numara şişler ile model anlatımı yapılmış. Siz burada verilen detaylara dikkat ederek iplerinizi ve ipe uygun şişlerinizi seçebilirsiniz. Kalın şiş ve kalın örgü ipleri ile örerseniz model hem daha güzel görünür hem de pofuduk bir model olur.

Model iki ilmek üzerine olduğu için yapacağınız örgü işine göre iki ilmek ve kayarında ilmek almalısınız. Hırka yelek gibi örgü işleri yapacaksanız da kenar ilmeklerini almayı unutmayın. İlmek sayısı ile bilgiler video içerisinde açıklanmış. Burada örnek anlatım yapıldığı için 14 ilmek alınmış ve bunun üzerine model kurulumu yapılmış.

Bu modelde her desen iki sıradan oluşuyor. İki sırada bir renk değişikliği yapılmış. Modelin görünümü için iki renk kullanılması daha uygun olur. Video içerisinde modelin yapım aşaması detaylı bir şekilde açıklandığı için şiş örgüsüne yeni başlayanlar dahi kolaylıkla modelin yapımını öğrenebilir.

İki sıra iki renkli örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu