İKİ ŞİŞ SARMAŞIK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Kolay iki şiş sarmaşık örgü modeli yapımı

İki şiş ile yapılmış oldukça basit ama bir o kadar da şık bir modelin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. İki şiş sarmaşık örgü modeli ile birbirinden güzel örgü işleri yapabilirsiniz. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. İKİ ŞİŞ SARMAŞIK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Örgü işleri yapmak isteyenler için yeni modeller bulup göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere iki şiş ile yapılmış olan bir örnek model anlatımı göstermek istedim. Ben modeli çok beğendim. Hırka ve ceket modellerinde çok güzel olur bu model. Kalın örgü ipleri ve şişler ile örülerek ortaya harika bir örgü işi çıkarılabilir. Kış için hazırlık yapanlar mutlaka bu örneğe göz atmalılar.

Sarmaşık örgü modeli yapımı kolay olan şık bir model. Burada orta kalınlıkta bir örgü ipi kullanılıp 3 numara şiş kullanılmış. Krem rengi açık renk bir ip seçilmiş. Bu ip ile model çok güzel durmuş. Her renk ile çok güzel olur ama açık renklerde daha güzel durabilir.

Bu model ile bebek battaniyeleri çok güzel olur. Erkek bebek için açık renk güzel bir mavi tonu veya soft bir mavi tonu seçilip dalga şeklinde olan bir battaniye modeli yapabilirsiniz. Battaniyenin altına da güzel bir kumaş geçirip şık bir tasarım elde edebilirsiniz.

İki şiş sarmaşık örgü modeli 7 ilmek üzerine kurulmuş. Burada kenar kısımlarında lastik örgü yapılmış bunun için de 5 tane ilmek alınmış. Bir hırka veya yelek yapacaksanız kenar ilmeği bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Video içerisinde modelin yapım aşaması kısaca küçük bir model üzerinde açıklanmış. Her bir sıranın detaylı yapım aşaması açıklanarak anlatılmış.

Videoda verilen anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan modelin yapımını öğrenebilir ve örgü işlerini yaparken kullanabilirsiniz. Bu model dışında daha farklı örgü modelleri için tığ işi modeller için daha önce gösterdiğim örneklere de göz atabilirsiniz.

İki şiş sarmaşık örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu