İKİ ŞİŞ VEREV ÖRGÜ ERKEK YELEK ÇALIŞMASI

Yelek modelleri için daha çok bayanlara ve çocuklara yapılmış ola modeller göstersem de erkekler için yapılmış olan yelek modellerini de buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim iki şiş erkek yelek modeli farklı örgü modeli ile dikkat çekecek güzel bir tasarım olmuş. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. İKİ ŞİŞ VEREV ÖRGÜ ERKEK YELEK ÇALIŞMASI

Şiş örgüsü ile ve tığ işi ile yapılmış birbirinden farklı yelek modellerini sizlerle sık sık paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere şiş örgüsünden erkekler için yapılmış bir yelek modeli göstermek istiyorum. Bu yelek modeli yetişkin erkekler için yapılabileceği gibi genç erkelere de yapılabilir. Model şık ve kullanışlı bir tasarım olmuş. Her yaştan erkeğe göre yapılabilecek bir tasarım olmuş.

Verev örgü erkek yeleği burada genç bir erkeğe göre S beden olarak yapılmış. Ama video içerisinde yeleğin nasıl büyültüleceği açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamdan bu yelek modelini yapabilirsiniz. Yelek modeli verev olarak örülmesinin yanında ön kısımda akordeon modeli uygulanmış. Ayrıca bu yelek modelinin yapımı ile verev örgüde nasıl V yaka tekniği uygulanır bunu öğrenebilirsiniz.

Erkek yeleğinin yapımı için burada Alize markalı ipten Lanagold serisinden gri renkte bir ip kullanılmış. Burada yapılan ölçü için 4 yumak ip yeterli olmuş. Şiş olarak ise ipe uygun kalınlıkta 4,5 numara şiş kullanılmış. İp renginde dilediğiniz gibi değişiklik yapabilirsiniz. Buradaki ölçü için 4 yumak yeterli olmuş ama siz daha büyük bir yelek modeli yapmak isterseniz yumak miktarını arttırmanız gerekir.

Yelek modelinin yapımında her bir modelin yapım aşaması detaylı bir şekilde açıklanmış. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar ilk başta bu modelin yapımında zorlanabilir. Bu nedenle videoyu tekrar tekrar izleyerek yelek modelinin yapım aşamasını öğrenebilir. Videoyu takip ettiğiniz zaman birçok farklı şiş örgüsü modelinin yapımını da öğrenebilirsiniz.

İki şiş erkek yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın