İKİ ŞİŞ DİKİŞSİZ BONCUK DETAYLI BAYAN ÇORAP YAPIMI

Şiş örgüsü ile dikişsiz örgü bayan çorabı yapımı

Örgü işinden yapılmış patik modelleri için sizlere farklı örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere şiş örgüsü ile yapılmış dikişsiz örgü bayan çorap modeli yapımı göstermek istedim. Üzerine eklenen boncuk detayları ile oldukça şık olan bu çorabın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. İKİ ŞİŞ DİKİŞSİZ BONCUK DETAYLI BAYAN ÇORAP YAPIMI

Şiş örgüsü ile yapılmış olan patik modelleri için sizlere daha çok kısa yapılmış bilekte patik modelleri gösteriyorum. Bu tarz patikler çeyizler içerisine oldukça fazla ekleniyor. Bu patik modelleri dışında çorap şeklinde örülen bilek kısmı biraz daha uzun örülmüş modelleri de buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim çorap modeli de çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz bir tasarım. Bu çorap modelinin üzerine birde boncuklar eklenmiş. BU şekilde daha şık bir görünüm oluşmuş.

Şiş örgüsü bayan çorap modeli burada 36-37 numara ayağa uygun olarak yapılmış. Video içerisinde patiğin boyutlarında değişiklik yapılması için neler yapılması gerektiğinden bahsedilmiş. Patik modeli yapımı için patik ipi kullanılmış. Şiş olarak kısa 3 numara şiş kullanılmış. Elinizde kısa şiş yoksa uzun şişlerde kullanabilirsiniz. Birde ipten geçebilecek kalınlıkta boncuğa ihtiyacınız olacak. Tabi dilerseniz boncuk süslemesi de yapmayabilirseniz.

Patik modeli yapımına 28 ilmek atıp iki ters iki düz yapıp lastik örgüsü ile bilek kısmı yapılmış. Patiğin önce üst kısmı yapılmış ve burada bir model eklemesi yapılmış. Daha sonra patiğin burun kısmı ve tabanı yapılıp patik modeli tamamlanmış.

Dikişsiz örgü bayan çorap modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=9_Sdd-XVTl8

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu