İKİ ŞİŞ FİYONKLU KIZ ÇOCUK BERESİ YAPIMI

Kız çocukları için fiyonklu bere modeli yapımı

Kış yaklaşırken yavaş yavaş sizlere kışlık örgü modellerini göstermeye başlamak istiyorum. Bugün sizlere kız çocukları için yapılmış olan iki iş fiyonklu bere modeli yapımı göstermek istedim. Örgü işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bu bere modelinin yapım aşamalarını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Havalar soğumaya başladı henüz tam anlamı ile kışlıklar çıkmasa da önümüzdeki günlerde kışlık kıyafetler yavaş yavaş çıkacak. Kışlık kıyafetlerde ve aksesuarlarda eksikleriniz varsa bugünlerde örgü ile yapmaya başlayabilir ve soğuk günler için hazırlayabilirsiniz. Tabi kış aylarında kullanılan aksesuarların başında atkı, bere ve eldivenler geliyor. Özellikle çocuklarınızın küçülen yıpranmış atkı ve berelerinin yerine yenileriniz yapmak için tam zamanı. Bende sizlere yeni ve farklı örgü işlerini göstermeye devam edeceğim.

iki sis fiyonklu bere2

Bugün sizlere kız çocuk örgü bere modeli yapımı göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılmış olan bu bere modeli tek renk ile yapılmış ve süslemek için ön tarafına bir fiyonk eklenmiş. Bu bere modelinin detaylarını öğrenip her yaştan çocuk için yapabilirsiniz. Bence önündeki fiyonk ile bu bere modeli çok şık olmuş. Elbise veya etek üzerine bu bere çok şık olacaktır.

Şiş örgüsü bere modeli yapımı için Kartopu Baby One markalı ipten krem rengi bir ip kullanılmış. İpin özelliğine göre dikkat edilmesi gereken detaylar video içerisinde açıklanmış. Şiş olarak ise 3 numara misinalı şiş kullanılmış.

Burada yapılan bere modeli 3 ay ile 1 yaş arasına uygun olarak yapılmış. Bu ölçü için 86 ilmek atılarak başlanmış. Tabi sizin elinizin sıklığına göre ölçü değişebilir buna dikkat etmelisiniz. Bu yaş aralığı için en olarak ölçünün 31 cm olması gerekir. İlmek alındıktan sonra ise 30 sıra örgü örülmüş. Daha sonra ise eksiltme yapılarak model ilerlemiş.

Kız çocuk fiyonklu bere modeli yapımı için videoda çok güzel bir anlatım yapılmış. Burada her bir sıranın detayları açıklanmış. Buraya dikkat ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu bere modelini bir günde dahi yapabilirsiniz.

İki şiş fiyonklu bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu