İKİ ŞİŞ KOLAY BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

İki renkli şiş örgüsü ile kolay bayan patik modeli yapımı

Şiş örgüsüne yeni başlayanlar için her zaman yeni ve kolay patik modelleri göstermeye çalışıyorum. İki şiş kolay bayan patik modeli yapımı kolay olsa da çok şık bir model. Çeyizleriniz içerisine ekleyebileceğiniz şık bir tasarım olmuş. Bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Patik modelleri için bugün size şiş örgüsünden yapılmış kolay bir örnek göstereceğim. Ama daha önce sizlere tığ işinden ve tunus işinden yapılmış olan patik modelleri de gösterdim. Dilerseniz bu örnekleri de inceleyip çeyizinizin için farklı farklı patikler yapabilirsiniz. Bugün göstereceğim model yapımı oldukça basit örgüye yeni başlayanların yapabileceği bir tasarım olmuş.

iki sis bayan patik2

İki şiş bayan patik modeli için burada yapılan ölçüler 37-38 hatta 39 numara ayağa olabilir. Burada 60 ilmek atılarak başlanmış. Daha büyük bir patik modeli yapmak isterseniz 62 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Patik modeli için yeşil ve krem patik ipleri kullanılmış.

Patik modelinin önce yan kısımdaki yeşil ip ile yapılan kısmı yapılmış. Burada 60 ilmek atılmış ve haroşa örgü yapılmış. Bir kare parça yapıldıktan sonra ise patiğin ön kısmının yapımına geçilmiş. Ön kısımda iki renk bir arada kullanılarak ilerlenmiş. Patiğin burun kısmı yapıldıktan sonra ise taban kısmından dikme işlemi yapılmış. Bu şekilde patik modeli yapımı tamamlanmış.

İki şiş kolay bayan patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu