İKİ ŞİŞ MEVSİMLİK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

İki şiş mevsimlik bayan yelek modeli yapımı

Yapacağınız yeni örgü işleri için kendinize farklı modeller arıyorsanız bugün göstereceğim iki şiş örgü modeli mutlaka göz atmanız gereken bir el işi. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu model çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz bir tasarım.

Örgü örnekleri için sizlere yeni modeller bulmaya devam ediyorum. Her zaman sizlere belirli modellerin baştan sona yapım aşamalarını vermek yerine yeni modelleri de bulmaya çalışıp bunların örnek anlatmalarını da göstermek istiyorum. Örgü işine eliniz yatkınsa mesela bir kazağı veya yeleği yaparken kol kesimi, yaka kesimi nasıl yapılır bunları biliyorsanız, örgü işinde lastik yapma ters düz örgü tekniklerini birliyorsanız kolaylıkla farklı örgü işleri yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz örgü işlerine gösterdiğim örnek modellerdeki örgü modellerini ekleyip ortaya harika tasarımlar çıkartabilirsiniz.

iki sis orgu modeli2

Bugün size göstereceğim iki şiş örgü modeli ile yelek, bebek kıyafetleri, bebek battaniyesi, hırka, şal veya mevsimlik bluzlar yapabilirsiniz. Kısacası bu örgü modelini dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Burada model anlatımı için orta kalınlıkta örgü ipi kullanılmış. Mesela siz bir bebek yeleği yapacaksanız bebeklere uygun olan ipler seçebilirsiniz. Şal yapımı için Angora ipler kullanabilirsiniz. Mevsimlik bluz ve hırkalar için daha ince ipler kullanabilirsiniz. Yazlık bir örgü işi yapacaksanız da yaz aylarına uygun olan koton özellikte ipler kullanabilirsiniz. Kısacası modeli kullanmak istediğiniz yere göre ipinizi ayarlayabilirsiniz. Model her şekilde her iple güzel olacaktır.

iki sis orgu modeli3

Şiş örgüsü çok amaçlı modeli örneği 8 ilmek üzerine kurulmuş. Kenar kısımları için ise ikişer tane ilmek fazladan alınmış. Burada iki model anlatımı için 20 ilmek atılmış ve bunun üzerine model kurulumu yapılmış. Siz bir yelek modeli yapacaksanız kenar kısımları için ne kadar ilmek ayıracaksınız buna dikkat ederek ilmek alıp model yapımına başlayabilirsiniz.

Video içerisinde modelin yapım aşaması çok güzel detaylı bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan kolaylıkla model yapımını öğrenebilirsiniz.

İki şiş örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu