İKİLİ LASTİK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Çift lastik örgüsü yapılışı

Kazak ve hırka yapımında lazım olacak güzel bir çalışmayı sizlerle de paylaşmak istedim. Örgü modellerinde genelde lastik kullanırız. Bu çalışma çift örgü nasıl yapılır diyenler için resimli olarak gösterilmiş. Yapmanız gereken örgülerinizde bu çalışmayı yapacağınız zaman resimli anlatımı incelemek.

Çift lastik yaparken ters ilmekler öreceksiniz. Düz ilmekleri örmeden alacaksınız. Bu işlemi ise her sıra için yapmanız gerekiyor. Çift kat 1 lastik ortaya çıkmış olacak. Bu çıkan çift katın arasında ise lastik yada kurdele yada kordonet gibi parçalar geçirebilir ve büzerek o bölgeyi oluşturabilirsiniz.

Çift Lastik Örgüsü Nasıl Yapılır?

Çift Lastik Örgüsü

Lastik örgüsünde ipi kendinize çekip, daha sonra 1 ilmek ters örgü öreceksiniz. Sonra ise şişi ilmek ortasından batıp, ipliği ise kendi yönünüze dolayarak çıkaracaksınız. İpi daha sonra şişin arka kısmından alacaksınız. Son adımda ise iplik arkadayken sol yanında ilmeği düz alıp öreceksiniz.

Çift Lastik Örgüsü Nasıl Yapılır?

Çift Lastik Örgüsü Resimli Yapılışı

En son olarak da ipliği yine yeniden arkadan ön tarafa alarak 1 ilmek ters öreceksiniz. Nako kaynaklı bu bilgiyi seveceğinizi düşünüyorum hanımlar. Paylaşırsanız mutlu olurum.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu