İKİLİ LASTİK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Çift lastik örgüsü yapılışı

Kazak ve hırka yapımında lazım olacak güzel bir çalışmayı sizlerle de paylaşmak istedim. Örgü modellerinde genelde lastik kullanırız. Bu çalışma çift örgü nasıl yapılır diyenler için resimli olarak gösterilmiş. Yapmanız gereken örgülerinizde bu çalışmayı yapacağınız zaman resimli anlatımı incelemek.

Çift lastik yaparken ters ilmekler öreceksiniz. Düz ilmekleri örmeden alacaksınız. Bu işlemi ise her sıra için yapmanız gerekiyor. Çift kat 1 lastik ortaya çıkmış olacak. Bu çıkan çift katın arasında ise lastik yada kurdele yada kordonet gibi parçalar geçirebilir ve büzerek o bölgeyi oluşturabilirsiniz.

Çift Lastik Örgüsü Nasıl Yapılır?

Çift Lastik Örgüsü

Lastik örgüsünde ipi kendinize çekip, daha sonra 1 ilmek ters örgü öreceksiniz. Sonra ise şişi ilmek ortasından batıp, ipliği ise kendi yönünüze dolayarak çıkaracaksınız. İpi daha sonra şişin arka kısmından alacaksınız. Son adımda ise iplik arkadayken sol yanında ilmeği düz alıp öreceksiniz.

Çift Lastik Örgüsü Nasıl Yapılır?

Çift Lastik Örgüsü Resimli Yapılışı

En son olarak da ipliği yine yeniden arkadan ön tarafa alarak 1 ilmek ters öreceksiniz. Nako kaynaklı bu bilgiyi seveceğinizi düşünüyorum hanımlar. Paylaşırsanız mutlu olurum.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İKİLİ LASTİK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    İKİLİ LASTİK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İKİLİ LASTİK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.