İNCİLİ İKİ ŞİŞ DİKİŞSİZ PATİK MODELİ YAPIMI

Çeyizler için incili iki şiş dikişsiz patik modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık bir incili dikişsiz iki şiş patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Çeyizler içerisinde oldukça şık duracak olan bu patik modeli sizlerin de hoşuna gidecektir. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizler içerisinde eklenecek olan örgü işlerinin ve diğer el işlerinin daha gösterişli olmasına özen gösteriliyor. Patik modellerinde de ister tığ işi ile yapılsın ister şiş örgüsü ile yapılsın inciler ile veya başka aksesuarlar ile süslenmiş olan birbirinden şık tasarımlar var. Ben bugün sizlere şiş örgüsünden yapılmış ola bir patik modeli göstereceğim.

Bugün göstereceğim incili iki şiş patik modeli dikişsiz olarak yapılmış olan bir tasarım. Şiş örgüsü ile patik modellerini yeni yapmaya başladıysanız ilk başlarda bu patikleri yaparken zorlanabilirsiniz. Ama eliniz alıştıkça birbirinden şık ve farklı patik modelleri yapabilirsiniz. Bende sizlere sık sık yeni örnekler göstermeye çalışacağım. Bu örnekleri takip ederek hem çok şık patiklerin yapımını öğrenebilirsiniz hem de çeyizleriniz için hazırlık yapabilirsiniz.

incili iki sis patik6

Patik modeli yapımı için patik örgü ipi kullanılmış. Bu ip elinizde yoksa patik işlemeye uygun incelikte ipler kullanabilirsiniz. İnci olarak ise patik ipinin içerisinden geçeceği büyüklükte olan inciler seçmelisiniz. Burada gri renkte bir patik ipi üzerine beyaz renkte inciler geçirilerek örmeye hazırlanmış. Şiş olarak ise 3 numara kısa patik şişi kullanılmış.

Şiş örgüsü incili patik modeli haroşa örgü ile yapılmış. Haroşa örgü modelini yapmayı bilen herkes kolaylıkla bu patik modelini yapabilir. Burada yapılan patik modeli ölçüleri ve patiği yapan kişinin el sıklığına göre patik 38-39 numara ayaklar için uygun büyüklükte olmuş. Siz elinizin sıklığına ölçülerinizi ayarlayabilirsiniz.

Patik modeli yapımına burun kısmından başlanmış. İlmek alındıktan sonra haroşa örgü yapılarak model ilerlemiş. Patik işlenirken aralara da inciler eklenip devam edilmiş. Videodaki anlatımı takip ederek kısa sürede dikişsiz olarak yapılan bu şık patik modelini yapabilirsiniz.

İncili dikişsiz iki şiş patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaqRjuVXcjs_Zq1bY_A2sxA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu