İŞKEMBE ÖRGÜ ÖRNEĞİ NASIL YAPILIR?

İşkembe örgü modeli

İşkembe örgüsünü daha önce görmüş olabilirsiniz hanımlar. Değişik bir model ve bununla çok güzel bebek örgüleri yapabilirsiniz. Yeni doğan bebekler için örtü, battaniye yada tulum örebilirsiniz. Benim aklımda bu modeli kullanarak güzel bir bebek süveteri yapmak.

Bebeği olanlara el işi bu güzel modeli örgüp hırka veya yelek yapıp hediye de edebilirsiniz. Anlatımı Türkçe olan çalışmayı Arzu hanım bizler için kolay yapalım diye sade anlatım yapmış. Kendisine de teşekkür ediyoruz. Kanalını ziyaret etmenizi öneriyoruz. Harika çalışmalar yapmış.

iskembe orgu modeli 1
iskembe-orgu-modeli

İşkembe örgü örneği şişle yapılıyor. Şiş işi örgü modelinde tek renk ip kullanıyorsunuz. Bittiğinde güzel bir hırka veya yelek sahibi olabilirsiniz. Örnek çok güzel atkı ve bere yapımında da kullanılabilir diye düşünüyorum.

Seçim sizin… ne isterseniz onu örebileceğiniz çok kolay ve şık bir model. Tarifi Arzu hanımdan olup, kısa sürede modeli kavrayarak harika örgüler ortaya çıkarabilirsiniz. Ama dediğim gibi örgü bebek çalışmalarında kullanabileceğiniz bir model.

İşkembe örgüsü örneği

İşkembe örneği olarak adlandırılan modeli yaptıktan sonra ortaya çıkan güzel görünümlü örgünün sizi mutlu edeceğini de söylemeliyim. Benim şimdi aklımda atkı örmek var. Sanırım bu güzel modeli tercih edeceğim. Arzu hanıma çok teşekkür ettim. Çünkü güzel anlatmış ve tane tane adımları öğrenerek ilerleyebiliyorsunuz. Size de önerdiğim bir çalışma… mutlaka öğrenin ve örmeye başlayın hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/user/ArzuSepeti/videos

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu