İŞLEMELİ BEBEK YELEĞİ YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIM

İşlemeli tığ işi bebek yeleği yapımı

Kız bebekler için çok şık yelek modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim yelek modeli de yine çok şık yapımı da oldukça basit olan bir model. İşlemeli bebek yeleği modeli kız çocukları için yapılabilecek harika bir örgü işi.

Tığ işi yelek modelleri olarak sizlere farklı örnekleri daha önce göstermiştim. Kış ayları yaklaşırken bebeğiniz için farklı örgü işleri yapmak isterseniz daha önce gösterdiğim modellere göz atabilirsiniz.

islemeli bebek yelegi1

Bugün göstereceğim yelek modeli tığ işi ile yapılan çok şık bir model. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi modelin detaylı yapım aşamasını izleyerek kısa sürede bu yeleği yapabilir.

İşlemeli bebek yeleği yakadan başlanarak yapılan bir model. Tığ ile yakadan başlamalı yelek yapmayı bilmiyorsanız buradaki anlatıma dikkat edebilirsiniz. Burada yelek bir yaş bebek için yapılmış dilerseniz daha büyük yeleklerde yapabilirsiniz.

islemeli bebek yelegi2

Yeleğin yaka kısmı yapılırken kol ayrımları ve beden ayrımları da yapılmış ve bu kısım tamamlanmış. Daha sonra ise yeleğin beden kısmı yapılmış. Burada yine kolay bir tığ işi tekniği kullanılmış. Yeleğin beden kısmı tamamlandıktan sonra ise kenar kısmındaki işlemeler de yapılarak yelek tamamlanmış.

islemeli bebek yelegi3

İşlemeli bebek yeleği için örgü kısmı bittikten sonra sıra geldi yakadaki işleme bölümüne. Burada renkli ipler kullanılarak iğne ile çiçek ve yaprak modelleri yapılmış. Bu şekilde yelek çok şık durmuş. Burayı da videodaki anlatımdan öğrenebilirsiniz.

İşlemeli bebek yeleği yapılışı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu