JAPON İŞİ BİLEKLİK NASIL YAPILIR?

Japon yapımı bileklik modeli

Uzak doğu kültürünü her zaman sevmişimdir. Gerek kıyafetleri, gerek takıları ve şimdide bu güzel çalışma ile onların kültüründen olan güzel bir el yapımı bileklik yapmayı öğreneceğiniz hanımlar.JAPON İŞİ BİLEKLİK NASIL YAPILIR?

Yapımı zor gibi gözükse de bir karton yardımı ile tekerlek modelini ortaya çıkarabilirsiniz. Eşit aralıklarda kesintiler yapıp, aralarından örgü yapacağınız ince ipi geçireceksiniz. Yapılışı karışık gibi gözüken çalışmada 3/4 farklı renkte ince ip kullanmanız gerekiyor.

Yün iple olmuyor ben denedim. Biraz kabarık ve karışınca işin içinden çıkılmıyor. Bunun için ince ipler var. Renkli ince ipler onları kullanmalısınız. Daha sonra ipleri ve tekerlek makarayı önünüze koyup, resimli anlatımdaki direktiflere göre ilerleyebilirsiniz.

Kısa sürede kendinize veya sevdiğiniz birisine kullanışlı bileklikler yapabileceksiniz. Bu tür güzel el yapımı takı çalışmalarını olabildiğince öğrenip, değişik daha neler yapabiliriz diye araştırıyorum.

Japon işi bileklik modelinde ekstra bir süsleme çalışması yapmıyorsunuz. Örgü usulünü öğrenip değişik görünümlü bir takıya sahip olmuş oluyorsunuz. Dilerseniz kaynak linke giderek daha değişik ve farklı örgü bileklik kültürlerini inceleyebilirsiniz. Ancak yabancı diliniz olması gerekiyor.

Takı çalışmalarında önemli olan nasıl göründüğü değil nasıl yapacağınız kısmıdır. Çünkü anlatımdan bir adım sektiğinizde iş karışıyor. Bunu kendimden biliyorum hanımlar. Bu yüzden sakin bir kafayla ve geniş bir zamanda bu tür çalışmaları yapmaya özen gösterin. Kolay gelsin.

source: https://inspirationalbeading.blogspot.com.tr/2011/08/diy-kumihimo-braiding-tutorials.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu