KABUK ŞEKLİNDE ÖRGÜ SEPET MODELİ

Örgü sepet yapılışı

Örgüden yapılmış sepetleri daha önce de çoğu kez paylaştığımızı hatırlıyorum hanımlar. Kolay yapılan ve daha çok tığ işi sepet yapımını işlediğimiz konuları hemen altta bulabilirsiniz. Güzel örgü sepet yapıp süs amaçlı veya içine lazımlık olarak kullanacağınız şekilde bu tip projeleri sizde yapabilirsiniz.KABUK ŞEKLİNDE ÖRGÜ SEPET MODELİ

kabuk-seklinde-orgu-sepet

Kolay yapımı sayesinde zorlanmadan en iyi tığ işi sepet çalışmalarını yapacağınıza eminim. Tek tip ip kullanabilir veya elinizde kalan kalıntı ipleri de kullanabilirsiniz.

Yapılışı zor olmayan çalışmanın anlatımı yabancı olsa da ben izleyip hemen modeli kavrayıp, önce tabandan başladım yapmaya. Sizde kolayca yapabilir ve hemen kullanmaya başlayacağınız kabuk şeklinde sepet yapmış olacaksınız.

Anlatımlı çalışmayı şiş işi örgü sepet olarak da yapabilirsiniz. Ancak benim önerim tığ işinden yapmanız yönünde olacak. Bu sayede zorlanmadan örgü sepet modelini kolayca yaparak kısa sürede kullanacağınız ister lazımlık, ister meyve koyacağınız kap, isterseniz de içine taka tuka adını verdiğimiz şeyleri koyabileceğiniz şey olarak da kullanabilirsiniz.

Ben çocuklara bunun biraz büyüğünü yapmıştım. Hatta eski gazeteden sepet yapmıştık. Hatırlarsanız ve örnek çalışmalar zaten altta karşınıza belirecek. Yapıp sonra sprey boya ile eskitme tekniği yapılıyor. Çok güzel ve farklı bir çalışma öneririm hanımlar.

Kabuk örgü sepet yapımı

Anlatımda ne yapacağınız detaylıca verilmiş hanımlar. Tığ işiyle başlayarak önce taban yani alt kısmını yapacaksınız. Daha sonra da yan taraflarını çıkacaksınız. Dilerseniz renk değişerek gidebilirsiniz. Bu sayede desenli örgü sepet yapabilirsiniz. Kabuk şeklinde oluşu görünüm açısından da eviniz için kullanacağınız değişik bir dekoratif şekil olacak. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.pinterest.de/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu