KADİFE İP İLE TIĞ İŞİ BAYAN KAZAK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kadife ip ile bayan kazak modeli

Bayanlar için daha önce farklı kazak modelleri göstermiştim. Bugünde yine güzel bir bayan kazak modeli göstermek istiyorum. Bu bayan kazak modeli daha çok genç kızlarım tercih edeceği bir kazak modeli olsa da biraz daha uzun bir şekilde işlenirse rahatlıkla kullanılabilir.KADİFE İP İLE TIĞ İŞİ BAYAN KAZAK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Bugün göstereceğim bayan kazak modeli kadife ip ile yapılmış. Battaniyeler için kullanılan kalın kadife iplerden değil de daha ince olan kadife iplerden. Videoda gösterilen ipin üzerinde yazılan bu ipin dekorasyon amaçlı yapılan örgü işlerinde kullanıldığı. İpin üzerinde bir kırlent resmi var. Sanırım bu ip daha çok bu şekilde dekorasyon ürünleri için yapılan örgülerde kullanılıyor.

Burada gördüğünüz ipe benzer bir ipi sizde kullanabilirsiniz. Ama isterseniz daha farklı bir ip seçebilirsiniz. Ama yine burada olduğu gibi kalın bir ip ve tığ seçmeniz daha doğru olacaktır.

 

Tığ ile işlenen bu bayan kazak modeli çok basit bir şekilde işleniyor. Kazağın önce bedeni yapılmış. Daha sonra ise kolları yapılıp kazağın bedeni ile birleştirilmiş.

Videoda kazağın yapım aşamaları detaylı bir şekilde anlatılmış. Yabancı bir dilde anlatılmış olsa da videoyu dikkatli bir şekilde izlediğiniz zaman kolaylıkla modelin nasıl yapıldığını anlayabilirsiniz.

Burada bayan kazak modeli bel hizasından yukarıda örülmüş. Bu tarz bir kıyafet genç bayanların tercih edebileceği bir model. İsterseniz daha uzun bir şekilde de yapıp bu kazağı kendiniz için de örebilirsiniz.

kaynak: yarnandhooks.com/index.php/2017/12/19/chunky-sweater-free-crochet-pattern/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu