KADİFE İPLE ÖRGÜ BAYAN KABANI YAPIMI

Kadife iple tığ işi bayan kaban modeli yapımı

Bayanlar için örgü ipinden yapılmış olan harika bir örgü kaban tasarımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken kadife iple kaban modeli oldukça şık ve her daim kullanılacak bir tasarım olmuş. Bu kaban modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. KADİFE İPLE ÖRGÜ BAYAN KABANI YAPIMI

Örgü işinden yapılmış hırka modellerini sık sık sizlere göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere hırka şeklinde yapılmış ama kullanılan kadife ip sayesinde hırkanın görünümü kaban şeklinde olmuş. Bu şekilde kullanılabileceği gibi içerisine astar yapılarak da tam anlamıyla kaban formu verilerek de kullanılabilir.

Tığ işi örgü kaban modeli yapımı için burada Spagetti Yarn markasından Lux Velvet serisinden siyah renkte ip kullanılmış. Siyah renk her daim kullanılabilir ama dilerseniz farklı renklerde de yapabilirsiniz. Bu ipten burada yapılan ölçü için 12 yumak kadife ip kullanılmış. Tığ olarak ise 5 mm lik tığ kullanılmış. Elinizin sıklığına göre tığ numarasını belirleyebilirsiniz.

Kaban modeli burada 40-44 bedene uygun olarak yapılmış. Video içerisindeki detaylara dikkat ederek isterseniz daha büyük veya daha küçük beden için de bu kabanı yapabilirsiniz. Bu kaban modeli kız çocukları için de yapılabilir. Kız çocuklarının üzerinde de çok şık olacaktır.

Örgü kaban modeli yapılırken burada sadece tırabzan tekniği kullanılmış. Hırkanın yapımına yaka kısmından başlanmış. Burada farklı bir başlama tekniği uygulanmış. Daha önce bu başlama tekniğini daha önce görmemiş olabilirsiniz. Bu nedenle videodaki anlatımı dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Beden ölçülerine göre nasıl başlanacağından da bahsedilmiş. Siz bu detaylara dikkat ederek istediğiniz ölçü için beden ayarlaması yapabilirsiniz.

Kaban modelinin yapımı çok basit. Önemli olan videoda verilen detaylara dikkat etmeniz. Video içerisinde kabanın yapım aşamaları en ince ayrıntısına kadar açıklanmış. Örgü işine yeni başlayanlar dahi kolaylıkla yapabilir.

Kadife iple kaban modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@gulcanvolkanduran

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu