KADİFE İPLE KOLAY EV AYAKKABISI YAPIMI

Kadife iple kolay babet yapımı

Kış aylarında patik kullanmayı seviyorsanız bugün sizlere patiğe alternatif olacak evde rahatlıkla kullanabileceğiniz hem ayaklarınızı sıcak tutacak hem de şık ve farklı görüntüsü ile dikkat çekecek olan bir babet modeli yapımı göstermek istiyorum. Kadife iple ev ayakkabısı yapımı için aşağdaki vidoelu abaltımı takip edebilirsiniz.

Kadife iple yapılmış olan patikler ve botlardan daha önce sizlere göstermiştim. Daha çok bot tarzında patikler yapmak için kadife ipler kullanılıyor. Bu ipler ile daha kalın ve daha şık bot patikler yapılabilir. Bugün ise kadife iple hazır bir patik tabanı kullanılıp yapılmış bir ev ayakkabısının yapımını sizlere göstereceğim. Yapımı oldukça kolay olan bu babet modelinde sık iğne tekniği kullanıldığı için örgü işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu babeti kısa sürede yapıp önümüzdeki günlerde kullanabilir.

kadife iple ev ayakkabisi7

Tığ işi babet modeli yapımı için burada Spagetti Yarn markasından LUX Velvet serisinden ipler kullanılmış. Patiğin tabanı için hazır bir taban kullanılmış. Hazır tabanları tuhafiyelerden istediğiniz ayak numarasına uygun olarak alabilirsiniz. Video içerisinde kullanılan malzemelerden bir çift babet için kaç yumak ip kullanıldığından bahsedilmiş.

Bu patiğin tabanında hazır bir taban kullanıldığı için burada dikkat edilmesi gereken detaylar var. Özellikle taban kısmından ilmek çıkartma işlemi oldukça dikkat gerektiren bir işlemdir. Bu kısmın yapılışını öğrenirseniz yapacağınız diğer patikleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kadife iple babet patik yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Tığ işine yeni başlayanlar dahi kolaylıkla bu babet patiği yapabilir. Videoyu en başından başlayarak dikkatli bir şekilde izlemeniz önemli. Çünkü her bir yapım aşaması detaylı bir şekilde açıklanmış.

Örgü işinden yapılmış olan patik modellerini yapıp kullanmanın yanında bu patikleri yapıp satabilirsiniz. Sizlere sık sık yeni modeller gösteriyorum. Bu modelleri inceleyerek hem satmak için hem de çeyizler için birbirinden şık patikler yapabilirsiniz.

Kadife iple ev ayakkabısı yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu