KADİFE İPLE ZİNCİR ÇEKEREK ATKI MODELİ YAPIMI

Tığ işi zincir çekerek atkı modeli yapımı

Kısa sürede yapıp kullanıma hazırlayacağınız bir atkı modeli arıyorsanız mutlaka bugün gösterdiğim örneğe bakmalısınız. Tığ işi atkı modeli örgü işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği çok şık bir tasarım olmuş. Bu atkının detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. KADİFE İPLE ZİNCİR ÇEKEREK ATKI MODELİ YAPIMI

Kendiniz için şık ama kolay bir atkı modeli mi yapmak istiyorsunuz ya da hediye vermek için kısa sürede yapıp tamamlayacağınız bir atkı modeli arıyorsanız bugün gösterdiğim örneğe mutlaka bakmalısınız. Sizlere sık sık yeni örgü işleri göstermeye devam ediyorum. Daha önce sizlere tığ işinden ve şiş örgüsünden yapılmış olan farklı atkı tasarımlar gösteriştim. Gösterdiğim modellerde oldukça kolay olan örgü işleri de var. Bugün göstereceğim atkı modeli ise örgü işine yeni başlayanların sadece zincir çekerek yapacağı bir tasarım.

 

Zincir ile atkı modeli yapımı için Spagetti Yarn Lüx Velvet ipi kullanılmış. Atkı yapımında kadife ip kullanıldığı için çok yumuşak bir tasarım olmuş. Bu atkı modeli hem bayanlara hem de erkeklere yapılabilecek olan bir tasarım. Bu atkı modeli için burada yapılan ölçüde üç yumak kadife ip kullanılmış. Sizin örme sıkılığınıza ve atkının büyüklüğüne göre kullanılan ip miktarı değişebilir. Burada 6 mm lik tığ kullanılmış.

Atkı modeli enine örülerek ilerliyor. Bunun için istediğiniz boyutta zincir çekmelisiniz. Burada 3 metre kadar zincir çekilmiş. Yetişkinler için yapılan atkı modelinde 260 zincir çekilmiş. Çocuklar için yapacaksanız ise 180 zincir çekebilirsiniz.

Tığ işi zincir atkı modeli yapımında dikkat edilmesi gereken tüm detaylar video içerisinde açıklanmış. Çekilen zincirler içerisinden ilmekler alınarak model ilerliyor. Burada nereden ilmek alınacağına dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle video içerisindeki anlatımı mutlaka takip edin. İlk sırada ilmekler farklı yerden alınıyor. Daha sonraki sıralarda ise farklı yerlerden ilmekler alınarak devam ediliyor.

Tığ işi atkı modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@gulcanvolkanduran

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu