KADİFE İPTEN BABET PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kadife ip ile yapılan babet patik modeli

Bugün sizlere çok şık, yapımı da oldukça basit olan bir babet patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu babet patik modelini bir günde yapıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Bugün göstereceğim babet patik modeli kadife ip ile yapılıyor. Bu patiğin yapımında birde keçe tabanlık kullanılmış ve bu şekilde daha güzel ve kullanışlı bir patik elde edilmiş. Patiğin keçe taban üzerine nasıl yapılacağı video içerisinde açıklanmış. Özellikle patiğin uç kısmında ve topuk kısmında nasıl örme işlemi yapılacağı açıklanmış.

Keçe taban üzerine patik başlandıktan sonra patiğin yapımına geçilmiş. Burada yine basit tığ işi teknikleri kullanılıp trabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Bu patiğin yapımında en önemli detay patiğin uç kısmının yapımı olacak.

Kadife ipten babet yapımı için belirli bir sıra trabzan yapıldıktan sonra burun kısmının yapımına geçiliyor. Burada eksiltmeler yapılarak patiğin uç kısmının yapılması gerekir. Buranın yapımı biraz zor ama videodaki anlatıma dikkat ederek burayı da yaparak babet patiğinizi yapabilirsiniz.

Babet patik modeli tamamlanınca patiğin uç kısmına süsleme yapılmış. Burada çok güzel kat katlı çiçekler kullanılmış. İsterseniz siz sade bir patik modeli de yapabilirsiniz. Ya da farklı süslemeler kullanarak patiğinizi kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Kadife ipten babet patik yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KADİFE İPTEN BABET PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KADİFE İPTEN BABET PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KADİFE İPTEN BABET PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.