KAĞIT KATLAYARAK SÜS KUTU YAPIMI

Kağıt katlama sanatıyla kutu yapımı

Bir origami çalışması olduğunu düşünüyorum. Çünkü kağıt katlama sanatıyla yapılıyor. Daha önce de ele aldığımız kağıt katlama ile yapılan çalışmaları sitemizde sıkça paylaşmaya başladım artık. Hem eğlenceli çalışmalar.KAĞIT KATLAYARAK SÜS KUTU YAPIMI

Hem de keyifle yaparak kullanabileceğimiz güzel çalışmalar olduklarını düşünüyorum. Origami yani kağıt katlama sanatı ile hemen hemen her türlü şekil veya şey yapılabiliyor. Bu güzel çalışma sayesinde de kısa sürede süs kutu yapabileceksiniz.

Kağıt katlayarak kutu nasıl yaparım diyenler ilk olarak seçecekleri renkli el işi kağıdını kare veya dikdörtgen şeklinde hazırlasınlar. Daha sonra eşit aralıklarda katlamaya başlasınlar.

Resimli anlatımdaki gibi sıralamayı takip ederek katlamaya devam edin. Daha sonra kutunun izleri ortaya çıkacak. En sonunda da kutuyu ortaya çıkarabilirsiniz. Hatta sağlam olsun ve bozulmasın derseniz yapıştırıcı kullanabilirsiniz.

Benzer Haberler

Bunu ise en son bittiğinde yapıştırıcıyı tutan kısımlarda kullanabilirsiniz. Ama olay harika. Bu güzel çalışma sayesinde çok güzel ve sevimli kutular hazırlayabilirsiniz.

Yapacağınız kutuyu içine takı koymak için veya ıvır zıvır koymak için kullanabilirsiniz. Biraz büyük yaparak ekmek sepeti olarak dahi kullanabilirsiniz. Ancak sağlam olması için kalın kağıt ve yapıştırıcı kullanmayı ihmal etmeyin arkadaşlar.

Değişik origami çalışmalarında görüşelim derim. Çünkü ben bu kağıt katlama ile yapılanları çok seviyorum. Beğendiyseniz paylaşın mutlu olalım. Kolay gelsin takıldığınız bir durum olursa yazın bana. Saygılar.

KAĞIT KATLAYARAK SÜS KUTU YAPIMI
KAĞIT KATLAYARAK SÜS KUTU YAPIMI

source: https://www.staplepost.com/3993/diy-simple-gift-box-from-paper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu