KALPLİ BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI

Kalpli battaniye motifi yapım aşamaları

Kalp motifli battaniye modellerini daha önce görmüşsünüzdür. Bugün benim size göstereceğim kalpli battaniye motifi biraz daha farklı bir model.

Kalpli battaniye motifi tığ ile işleniyor. Farklı renklerdeki ipler bir arada kullanılarak güzel bir motif ortaya çıkartılmış. Altıgen şeklinde oluşturulan bu motif bir araya getirilerek battaniye yapılabilir. İsterseniz daha büyük bir yatak örtüsü de yapabilirsiniz. Bu şekilde de çok şık duracaktır.

battaniye motifi yapımı1

Kalpli battaniye motifi için önce pembe ip ile orta kısım oluşturulmuş. Burada 6 tane tomurcuk yapılmış. Daha sonra beyaz ip ile iki sıra trabzan yapılmış. battaniye motifi yapımı2

Trabzanlardan sonra bu şekilde toz pembe rengindeki ip ile kalpli kısım yapılmış. Bu kalplerden sonra yine beyaz ip ile trabzanlar yapılmış. Bu trabzanlar yapılırken kalplerin arkasından geçiliyor ve kalplerin düzgün durması için trabzanlar ile tutturuluyor.

battaniye motifi yapımı4

Beyaz ipten sonra ise yine mavi ip ile trabzan sırası yapılmış. Bu sırada da yine aynı şekilde kalpler arka kısımda tutturulmuş. Bu sayede kalplerin bu şekilde düzgün durması sağlanmış. Bir diğer detay ise her trabzan sırasında ilk sıradaki tomurcuğun üstüne gelecek şekilde trabzanlar ayrılmış ve dilimler oluşturulmuş.

battaniye motifi yapımı5Beyaz ip ile yapılan trabzan sıralarından sonra pembe ip ile trabzanların üzerine değil de içlerinden geçirilerek sık iğne yapılmış. Köşeleri oluşturmak için ise küçük çiçek dilimleri yapılmış. Daha sonra yapılan bu motifler arkada kalan pembe ip ile yapılmış olan sık iğnelerden birleştirilmiş.

kaynak: https://mypicot.com/4043.html

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu