KALPLİ ZİNCİR ÖRGÜ MODELİ

Kalpli zincirler örgüsü

Yeni örgü örnekleri ile güne merhaba dedik. Hatta bu örneği bu akşam güzel bir sayfada gördüm ve kaynağına ulaştığımda youtube videosu olduğunu gördüm. Sizlerin de beğeneceğini düşündüğüm örgü modelinden bahsetmem gerekirse ; öncelikle bu modeli kullanarak çok güzel atkılar yapabiliriz.KALPLİ ZİNCİR ÖRGÜ MODELİ

Örgü atkı yapımı yerine ince ip kullanarak şal modeli de yapabilirsiniz hanımlar. Yapımı zor olmayan örgü modelini kullandığınızda örgü kazak veya süveter gibi kışlık giysiler de yapılabileceğini göreceksiniz. Anlatım sade ve yabancı olduğu için biraz zorlanabileceğinizi düşüneceksiniz. Ancak ben izledikten sonra tığ işi bu güzel çalışmayı hemen yapabileceğimi gördüm.

kalpli-zincir-orgu-modeli

Sizlerde anlatımlı çalışmanın detaylarını inceleyerek malzemelerinizi bir araya getirebilir ve bu güzel kalpli zincir örgüsüne başlayabilirsiniz.

Kalpli zincirler serisi şeklinde karşınıza çıkacak çalışmayı istediğiniz uzunlukta yapabilir ve kesebilirsiniz. Benim ilk işim şimdi güzel bir örgü atkı yapmak.

Mavi renk abime yapıp vereceğim. Kırmızı yada pembe de yeğenim pelin’e yapmayı düşünüyorum. Sizlerde yeğeninize kardeşinize eşinize çocuğunuza bu güzel çalışmayı öğrenip atkılar yapabilirsiniz.

Yaparken keyif alacağınız bir model. Zor değil kolay ve aşamaları tamamlar tamamlamaz örgüyü istediğiniz uzunluğa geldiğinde kazak veya atkı için kullanmaya başlayabileceksiniz.

Kalp zincir örgü örneği

Anlatım yabancı olsa da faydalanmanızı istedim. Bu tür örgü çalışmaları fazla bulunmuyor. Öğretici ve kolay olan çalışmayı öğrendikten sonra ve modeli kavrar kavramaz işe koyulacaksınız hanımlar. Kolay gelsin ve iyi örgüler.

kaynak : https://www.youtube.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu