KAPÜŞONLU BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Şiş örgüsü kapüşonlu bebek yeleği yapımı

Yelek modelleri için bugün sizlere bebeklere yapılmış oldukça şık ve kullanışlı olan kapüşonlu bebek yeleği modeli yapımı göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılan bu yelek modelinin yapım aşamalarını takip ederseniz kısa sürede bu yelek modelini yapıp önümüzdeki günlerde kullanabilirsiniz. Yeleğin yapım aşamalarını öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Bebeklere yapılan yelek modelleri için bugün size kapüşonlu olarak yapılmış 1-1,5 yaşa uygun bir yelek modeli göstereceğim. Bu yelek modeli hem kız hem de erkek bebeklere uygun bir model. Hatta yeleğin yapım aşamasını takip edip daha büyük çocuklar için de bu yelek modelini yapabilirsiniz. Burada siz zorlayacak olan kısım kapüşon detayı olsa da videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan bu yelek modelini yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü kapüşonlu bebek yeleği yapımı için Nako Elit Baby markasından sarı renkte bir ip kullanılmış. Burada 1-1,5 yaşa uygun bir yelek modeli yapılmış ve bunun için yaklaşık 2 yumak ip yeterli olmuş. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış.

Yelek modeli yapımında arka parçadan başlanmış. Arka parça örülüp ilmekleri kesilmeden bırakılmış. Ön parçalarda ayrı bir şekilde örüldükten sonra yine ilmekler kesilmemiş ve bütün ilmekler bir şişte birleştirilip kapüşon kısım yapılmış. Yelek üzerine ise ağaç kökü burgu modeli kullanılmış. Bu şekilde de çok güzel olmuş.

Kapüşonlu bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCXaya44nFXaDJ-dC04Z9WDg

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu