KAPÜŞONLU BEBEK HIRKASI YAPIMI

Kapüşonlu bebek hırkası yapım şeması

Kış aylarında bebekler için şapkası olan hırka modelleri daha iyi oluyor. Ayrı bir şapka derdi olmadan rahatça hırka üzerindeki şapkayı kullanabiliyorsunuz. Bugünde sizler için güzel bir kapüşonlu bebek hırkası yapım şeması göstermek istiyorum.KAPÜŞONLU BEBEK HIRKASI YAPIMI

Kapüşonlu bebek hırkası modeli hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için yapılabilecek bir model. Hırkanın ön kısmında şiş ile örgü örmeyi bilenlerin mutlaka bildiği bir model olan iç içe geçmeli sarmal örgü kullanılmış.

Alt kısmından lastik örülerek başlanan bu kapüşonlu bebek hırkası modeli üç parça halinde yapılıyor. Ön kısımlarda eklenen sarmal örgü detayı kalın ve ince şekillerde eklenmiş. Kalın sarmal örgü hırkanın tam ön kısmında kalıyor. İnce sarmal örgü detayı ise kol kısmının tam altına yapılmış ve hırkanın kol ayrımı yapılınca buradan devam edilerek tamamlanmış.

Kapüşonlu bebek hırkası modelinin ön ve arka kısımları yapılıp birleştirmeler yapıldıktan sonra ise kapüşon kısmı yapılmış.

Bunun için üç şiş kullanılmış. Düz örgü tekniği ile işlenen kapüşonun kenar kısımlarına lastikler yapılmış. Kol kısımları ise yine düz bir şekilde örülmüş bilek kısımlarına ise lastikler yapılmış.

Kapüşonlu bebek hırkası modeli şiş ile örgü yapmayı bilenler için oldukça basit bir model. Bu modeli burada olduğu gibi krem tonlarında da örebilirsiniz. Kız çocukları için pembe, krem, beyaz renk ip kullanabileceğiniz gibi erkek çocuklar için ise mavi, lacivert veya gri renkler kullanabilirsiniz. İsterseniz başlama sayısını arttırarak çocuklar için de örebilirsiniz.

 

kaynak: https://tr.pinterest.com

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu