KAPÜŞONLU PELUŞ ÇOCUK YELEĞİ MODELİ YAPIMI

Bebekler için yapılmış çok güzel bir yelek modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Son zamanlarda örgü işlerinden en çok kullanılan peluş ip ile yapılan bu kapüşonlu pelüş çocuk yelek modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. KAPÜŞONLU PELUŞ ÇOCUK YELEĞİ MODELİ YAPIMI

Çocuklar için örgü işinden yapılmış farklı yelek modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere kapüşonlu bir şekilde yapılan çocuk yeleği göstereceğim. Daha önce kapüşonlu bir yelek çalışması yapmadıysanız bu örneğe mutlaka göz atmalısınız. Videoda kapüşon kısmının her bir aşaması çok güzle bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan bu modeli öğrenebilirsiniz.

Kapüşonlu çocuk yeleği modelinin kapüşon kısmında bir ayıcık görünümü verilmiş. Bunun içinde örgü ile kulaklar yapılıp ağız burun ve gözler yapılmış. Bu şekilde çok güzel olmuş. Çocuklarında severek giyeceği bir tasarım olmuş.

Burada yelek modeli kız çocuklar için yapılmış olsa da erkek çocukları için uygun renkler seçilip onlara da bu yelek modeli yapılabilir. Bebekler üzerinde de çok şık duracaktır. Özellikle böyle ayıcıklı olarak yaparsanız çok tatlı olacaktır.

Ayıcıklı pelüş yelek modeli 3-4 yaş için yapılmış. Ama çocuğun bedenine göre değişiklik gösterebilir. 5 yaşındaki çocuğa dahi olabilir. Video içerisinde ölçülerden ve yeleğin nasıl daha büyük veya daha küçük yapılacağından bahsedilmiş. Buraya dikkat ederek istediğiniz beden için bu yelek modelini yapabilirsiniz.

Burada yelek modeli yapımı için Himalaya markasından Toffe Baby serisinden peluş bir ip seçilmiş. Burada pembe örnek kullanılmış. Yeleğin kenar kısımları için ve alt kısımdaki lastik için koyu bir renkte sade örgü ipi kullanılmış. Burada yapılan yelek modeli için kullanılan peluş ipten buradaki ölçülerde 2 yumak yeterli olmuş. Ama sizin elinizin sıkılığına göre ve kullandığınız şişe göre ip miktarında değişiklikler olabilir. Zaten video içerisinde daha kalın bir peluş ip ile yapılan model de gösterilmiş.

Kapüşonlu peluş çocuk yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@ELIFPIRENVISEbebegimorgulerim

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın